100-lecie OSP w Skrzyńsku

, 29 sierpnia 2018
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Shares

W niedzielę, 26 sierpnia, odbyły się uroczystości obchodów 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzyńsku.

 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Shares

Rozpoczęto je mszą świętą w Sanktuarium MB Staroskrzyńskiej, celebrowaną w intencji strażaków przez ks. kan. Stanisława Traczyńskiego – kapelana strażaków. Kapelanowi towarzyszył proboszcz skrzyńskiej parafii ks. kan. Andrzej Szewczyk. Podkreślił on, że obchody 100-lecia OSP w Skrzyńsku przypadają w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz w 20. rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Staroskrzyńskiej.

Po mszy odbyła się uroczysta zbiórka pododdziałów. Zabrzmiał hymn Polski, pochyliły się sztandary, a na maszt została wciągnięta polska flaga. Zebranych powitał Prezes OSP w Skrzyńsku druh Marcin Józwowiak. Dokonano odsłonięcia na budynku remizy tablicy upamiętniającej 100-lecie skrzńskiej OSP. Tablicę ufundowali mieszkańcy.
W trakcie zbiórki druhowie zasłużeni w służbie dla bezpieczeństwa mieszkańców zostali nagrodzeni Odznakami Związku OSP RP, medalami okolicznościowymi i dyplomami uznania. Za wieloletnią, ofiarną działalność w ochronie przeciwpożarowej dla dobra społeczeństwa i Rzeczypospolitej Polskiej Ochotnicza Straż Pożarna w Skrzyńsku została uhonorowana Złotą Odznaką Związku OSP RP oraz Medalem Pro Masovia.

Tak znamienity i piękny jubileusz skłania do refleksji i dokonania pewnych podsumowań – powiedział Adam Pałgan Zastępca Burmistrza Przysuchy. – W imieniu samorządu gminy i miasta Przysucha chylę głowę przed tymi, którzy 100 lat temu tę jednostkę w Skrzyńsku tworzyli. Oddajemy hołd wszystkim druhom, którzy w okresie tych stu lat działali na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Wspomnijmy tych, którzy odeszli już na wieczną służbę. Trudno sobie wyobrazić dziś życie bez was Drodzy Strażacy. Stoicie na straży naszego bezpieczeństwa. I za to Wam z całego serca dziękujemy. Samorząd gminy i miasta Przysucha każdego roku przeznacza fundusze na doposażenie jednostek OSP. W tym roku na wydatki bieżące OSP przeznaczyliśmy ponad 100 tys. zł i 209 tys. zł na zakup samochodu pożarniczego dla OSP w Przysusze. Wasza OSP w Skrzyńsku jest kolejną, dla której poczynimy starania w sprawie zakupu nowego wozu pożarniczego. Wyróżnionym druhom gratuluję i życzę Wam i Waszym bliskim wszelkiej pomyślności – dodał Adam Pałgan.

Jubilatka otrzymała też upominki: od starosty przysuskiego obraz z wizerunkiem św. Floriana, patrona strażaków, oraz od burmistrza Przysuchy – radiotelefon.

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ