22 nietrzeźwych kierujących w pierwszej połowie wakacji

, 14 września 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

W lipcu policjanci z powiatu koneckiego zatrzymali aż 22 kierowców jadących na ,,podwójnym gazie”. Wszyscy stracili prawo jazdy, a ich sprawą zajmie się sąd. Półmetek wakacji za nami. Niestety okres urlopowych wypoczynków przekłada się na wzmożoną pracę policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Końskich i podległych komisariatów. Podczas okresu wakacyjnego policjanci prowadzą szereg akcji, które

W lipcu policjanci z powiatu koneckiego zatrzymali aż 22 kierowców jadących na ,,podwójnym gazie”. Wszyscy stracili prawo jazdy, a ich sprawą zajmie się sąd.

Półmetek wakacji za nami. Niestety okres urlopowych wypoczynków przekłada się na wzmożoną pracę policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Końskich i podległych komisariatów. Podczas okresu wakacyjnego policjanci prowadzą szereg akcji, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym czasie wzmożonych kontroli mogą spodziewać się w szczególności kierowcy, a także motorowerzyści, rowerzyści oraz piesi. Podczas lipcowych działań funkcjonariusze z koneckiej komendy oraz podległych komisariatów zatrzymali aż 22 kierowców, w których organizmie znajdował się alkohol. Ich sprawą zajmie się sąd. Wszyscy stracili uprawnienia, a teraz grozi im wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Niestety to niechlubne grono zasiliło również 5 rowerzystów, którzy za jazdę na rowerze pod wpływem alkoholu otrzymali wysokie mandaty. Apelujemy o rozwagę i trzeźwe myślenie za kierownicą. Przypominamy, że nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu powoduje, że nasze zdolności za kierownicą oraz umiejętność szybkiej reakcji w sytuacji zagrożenia znacznie się obniżają. Jeśli mają Państwo wątpliwości co do stanu swojej trzeźwości informujemy, że w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich oraz podległych komisariatach jest możliwość sprawdzenia, czy w naszym organizmie znajduje się alkohol.

Opr. PP

 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Końskich

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ