228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Skarżysku-Kamiennej

, 24 kwietnia 2019
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Skarżysku-Kamiennej obchodzona będzie w czasie oficjalnych uroczystości oraz na sportowo.

228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Skarżysku-Kamiennej obchodzona będzie w czasie oficjalnych uroczystości oraz na sportowo. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Uroczystości w Święto Konstytucji rozpoczną się o godz. 9:30 Mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej. Dalsza część oficjalnych obchodów odbędzie się o godz. 11:00 przy Pomniku “Bojownikom o Niepodległość” na Skwerze Solidarności na Zachodnim. Do udziału w uroczystościach zapraszają: prezydent miasta, Konrad Krönig oraz przewodniczący Rady Miasta, Leszek Golik.

Po południu natomiast odbędą się wydarzenia sportowe. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w rekreacyjnym Marszobiegu Konstytucji na dystansie 2 km, który wystartuje o godz. 14:00 – start usytuowany będzie na ul. Tysiąclecia (obok MCK). Uczestnicy imprezy wezmą udział w losowaniu nagród, a nagrodą główną będzie rower.

Zapisy do marszobiegu prowadzone są w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej (ul. Sienkiewicza 34), natomiast 2 i 3 maja prowadzone będą w Miejskim Centrum Kultury.

Głównym punktem tej części dnia będzie III Bieg Konstytucji, który wystartuje z ul. Tysiąclecia o godz. 15.00. Zawodnicy będą mieli do pokonania 15-kilometrowy dystans ulicami miasta. Zapisy prowadzone są na stronie datasport.pl. Będzie także możliwość zapisania się przed biegiem w biurze zawodów, które będzie się mieściło w MCK i będzie czynne 2 maja w godz. 16:00 – 19:00 oraz 3 maja w godz. 10:00 – 13:30.

Uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale, koszulki, dla zwycięzców poszczególnych kategorii przewidziano nagrody finansowe.

Głównym organizatorem Biegu Konstytucji i towarzyszącego mu Marszobiegu Konstytucji jest Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji. Imprezy odbywają się pod honorowym patronatem prezydenta Skarżyska-Kamiennej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w obchodach.

Źródło: um.skarzysko.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ