Ponad 35 mln z UE dla Skarżyska- Kamiennej

, 16 września 2018
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Shares

W Skarżysku Prezydent Konrad Krönig i wicemarszałek Jan Maćkowiak podpisali pre-umowę na dofinansowanie projektu związanego z budową zintegrowanego systemu komunikacyjnego na terenie miasta.

 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Shares

Budowa wiaduktu i ścieżek rowerowych, zakup autobusów oraz wdrożenie Systemu Informacji Pasażerskiej m.in. to główne założenie projektu, który ma usprawnić system komunikacyjny w Skarżysku- Kamiennej. Wartość projektu to prawie 45 milionów złotych.

Głównym celem projektu pn. „Budowa zintegrowanego systemu komunikacyjnego obejmującego wykonanie przebudowy istniejącego układu komunikacyjnego wraz z budową obiektu w celu przekroczenia linii kolejowej nr 8 Warszawa – Kraków i skomunikowanie Osiedla Dolna Kamienna z Osiedlem Przydworcowym w Skarżysku-Kamiennej” jest zwiększenie udziału niskoemisyjnego transportu publicznego na obszarze gminy Skarżysko-Kamienna oraz podniesienie jakości transportu publicznego. Wdrożenie projektu ma zredukować emisję dwutlenku węgla, skrócenie czasu przejazdu oraz podniesienie komfortu podróży komunikacją miejską. Ponadto inicjatywa ma zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie Skarżyska.

Wartość zadania to 44 520 077, 36 zł, zaś dofinansowanie unijne – 36 706 210, 75 zł.

Prezydent Konrad Krönig dodaję:

Podpisujemy pre-umowę na realizację ważnego dla miasta i powiatu skarżyskiego zadania. Obejmuje ono m.in. budowę wiaduktu nad torami w ciągu ul. Piłsudskiego, ścieżek rowerowych z wypożyczalniami rowerów, wdrożenie systemu informacji pasażerskiej oraz zakup siedmiu nowych autobusów. Wszystko w jednym projekcie !

Projekt ma zlikwidować problemy komunikacyjne, z którymi boryka się Skarżysko-Kamienna od wielu lat. Najważniejszym punktem tej inwestycji jest budowa wiaduktu, na który narzekają mieszkańcy Skarżyska od wielu lat !

W ramach tego projektu ma powstać: wiadukt nad linią kolejową nr 8, w celu przekroczenia jej i skomunikowania Osiedla Dolna Kamienna z Osiedlem Przydworcowym w Skarżysku-Kamiennej, zakup 7 autobusów niskoemisyjnych o łącznej liczbie 630 miejsc, wdrożenie Systemu Informacji Pasażerskiej, budowę parkingów „bike&ride” z 75 stanowiskami postojowymi, wykonanie oświetlenia drogowego typu LED, budowę i wyznaczenie 2,0 km bus pasów, budowę ponad 2 km ścieżek rowerowych oraz ciągów pieszych.

Jak mówi wicemarszałek Jan Maćkowiak:

Na poziomie samorządu województwa decydujemy o wydawaniu unijnych pieniędzy na najlepsze projekty. Projekt złożony przez Skarżysko zdecydowanie taki jest. Najlepiej odpowiada na potrzeby mieszkańców.

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ