5 Gdańsk Maraton wygrali Lind i Rafał Czarneccy – małżeństwo ze Skarżyska

, 16 kwietnia 2019
 • 44
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  44
  Shares

5 Gdańsk Maraton przyciągnął tysiące biegaczy, zmagali się oni z królewskim dystansem, który jako pierwszy ukończyło małżeństwo ze Skarżyska.

Gdańsk kolejny już raz zaprosił miłośników ruchu na świeżym powietrzu. 5 Gdańsk Maraton był podzielony na dwa dni. W niedzielę tysiące biegaczy zmagało się z królewskim dystansem. Najszybszy tego dnia okazał się Rafał Czarnecki, który na mecie wyprzedził o 9 sekund Pawła Koska. W kategorii kobiet zwyciężyła Lidia Czarnecka.

Niedziela zarezerwowana jest już wyłącznie dla wytrenowanych biegaczy (blisko 3200 osób z 17 krajów). O wygraną walczyło dwóch zawodników – dobrze znany już w Trójmieście Rafał Czarnecki oraz Paweł Kosek. Decydujące były ostatnie kilometry, a tam więcej sił zachował 40-letni Czarnecki. Wygrał z czasem 2:23.14, co jest nowym rekordem tej trasy. 28-letni Kosek przybiegł 9 sekund po nim i za linią mety padł ze zmęczenia, ale i tak zyskał wielkie brawa kibiców. Trzecie miejsce przypadło Adamowi Głogowskiemu (2:23.43), który dał z siebie bardzo dużo w drugiej części trasy. To było trzecie z rzędu zwycięstwo Czarneckiego w Gdańsk Maratonie

Czekałem na tę końcówkę – mówił zadowolony już na mecie Rafał Czarnecki. – Nie miałem już za dużo siły, ale w końcówce zawsze czuję się dobrze. Wiadomo, że teraz, walcząc z Pawłem, było mi lepiej. Dawaliśmy zmiany i jeden drugiego podciągał. Uwielbiam biegać w Gdańsku, bo zawsze wszystko mi tutaj wychodzi.

Najszybsza z grona kobiet była natomiast żona triumfatora – Lidia Czarnecka (2:49.05). W klasyfikacji pań druga była Justyna Śliwiak (2:56.35), a trzecia Aleksandra Jakimczuk (2:58.05).

Nie spodziewałam się zupełnie takiego czasu. Jestem bardzo zadowolona. Biegło mi się bardzo dobrze od samego początku, jeśli nie liczyć małych dolegliwości żołądkowych. Ale przeżyłam. Czułam, że to pociągnę i że finisz będzie mocniejszy. Zostawiłam sobie na koniec trochę sił. Startowałam w Gdańsku już w ubiegłym roku. Jest tu niesamowity klimat, więc cieszę się ogromnie – przyznała Lidia Czarnecka, dla której to był 14. maraton.

Źródło: blizyn.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ