59 tysięcy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szydłowcu

, 14 stycznia 2019
 • 45
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  45
  Shares

Według ostatnich informacji ze sztabu WOŚP w Szydłowcu, udało się zebrać kwotę 58 965,36zł. Kwota ta wspomoże fundacje Jurka Owsiaka. Zadeklarowana kwota na zakończenie 27. Finału: 92 143 798 PLN. Pamiętajmy jednak, że licytacje trwają do końca stycznia, a kwota ta na pewno się zwiększy !

 • 45
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  45
  Shares

27. Finał WOŚP w Szydłowcu – Rekordowa zbiórka

W Szydłowcu podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestowało 150 wolontariuszy ze Sztaby przy Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek. Zbierali oni na terenie miasta i gminy Szydłowiec.

Podczas tegorocznego Finału WOŚP organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. odbył się bieg zatytułowany „Policz się z cukrzycą”, marsz nordic walking. Oczywiście tradycją Finałów WOŚP jest brak rywalizacji. W marszu nordic walking oraz biegu „Policz się z cukrzycą” udział wzięło ponad 100 osób!

Jednak biegi to nie koniec atrakcji nad Szydłowieckim Zalewem. Tuż po marszu nordic walking, miało miejsce pierwsze „Orkiestrowe Morsowanie”, które powstało za sprawą inicjatywy „Ekipy Lodowcowej” oraz „Mrozoodpornych Jastrząb”

Koncerty, Licytacje i „Światełko do Nieba”

O godzinie 17.00 w Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek rozpoczęła się część artystyczna! Na scenie wystąpiła Zuzanna Gadowska, zespół Gram – Off – On oraz Grafit Cover Band. Kilka godzin wcześniej, w Szydłowieckiej Lodowni odbyła się zabawa karnawałowa dla najmłodszych oraz ich rodziców! Tłumnie zgromadzone rodziny, bawiły się w rytmach muzyki podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szydłowcu.

 

Tuż po godzinie 24.00 podano informację iż w Szydłowcu ponownie padł rekord zbiórki. W tym roku to ponad 58 tys. złotych. Czekamy jednak na oficjalne zamknięcie rozliczeń. Miejmy nadzieję że kwota ta wzrośnie do równych 60 tys. złotych. Przypomnijmy iż w ubiegłe lata również były rekordowe dla Szydłowieckiego Sztabu WOŚP.

W 2016 roku było to 38,8 tysiąca złotych, w 2017 udało się zebrać 47,5 tys. a ubiegły rok to kwota ponad 50 tys. złotych! Jak widać mieszkańcy Szydłowca nie próżnują i co roku próbują pobijać rekordy!

Prezydent Gdańska zaatakowany na scenie WOŚP

Niestety ale również nie obyło się bez przykrych i zatrważających incydentów. Podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Prezydent Gdańska Pan Paweł Adamowicz, został zaatakowany nożem podczas wieczornego „Światełka do Nieba”. Napastnik to 27- letni mieszkaniec Gdańska z przestępczą przeszłością.

W tej zatrważającej i smutnej chwili jesteśmy razem z rodziną Pana Prezydenta, jego najbliższymi oraz współpracownikami. Wspieramy ich myślami oraz modlitwą.

>>> Prezydent Gdańska zaatakowany podczas Finału WOŚP

Z ostatniej chwili !

– Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz żyje, jest w stanie bardzo ciężkim – poinformował doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. – O wszystkim zdecydują najbliższe godziny – zaznaczył chirurg.

– Urazy były bardzo ciężkie, poważna rana serca, rana przepony, rany narządów wewnątrz jamy brzusznej – powiedział lekarz. – Bardzo prosimy, żebyście państwo wspierali pacjenta i żebyście modlili się za niego – dodał.

 

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ