,,Środowisko ponad wszystko”

, 24 kwietnia 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

20 kwietnia, podczas obchodów Dnia Ziemi, uczniowie PSP w Mirowie uczestniczyli w różnych przedsięwzięciach, których głównym celem było zwrócenie uwagi na rosnące zagrożenia dla środowiska naturalnego człowieka w następstwie rozwoju cywilizacyjnego. Światowy Dzień Ziemi to święto jednoczące społeczność szkoły, uczące troski o dobro wspólne, pokazujące, czym jest przyroda, ziemia, ekosystem i jak ludzie mają się zachowywać wobec środowiska, aby sobie nie szkodzić.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Przewodnie hasło tegorocznej akcji brzmiało: „ Środowisko ponad wszystko”. Pierwszym punktem programu był apel podczas, którego  została przedstawiona prezentacja multimedialna o tematyce ekologicznej  i informacje na temat Dnia Ziemi, jego powstania i tradycji. Była to idealna okazja, aby zastanowić się nad wpływem, jaki każdy z nas ma na środowisko naturalne.

Dyrektor Jan Ulewiński i nauczyciele wręczyli również pamiątkowe dyplomy zwycięzcom konkursu na hasło promujące Dzień Ziemi. Kolejnym działaniem był uroczysty happening zorganizowany przy współpracy z wójtem Gminy Mirów panem Arturem Siwiorkiem i kierownikiem Wydziału Gospodarczego i Funduszy Unijnych panem Wojciechem Ćwierzem.  Z pięknie wykonanymi transparentami  uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zachęcali społeczność lokalną do dbania o środowisko i wręczali przechodniom informatory pt.: „ Bądź Przyjacielem Przyrody”.

Ostatnim punktem programu było spotkanie pod Urzędem Gminy w Mirowie z panem Wojciechem Ćwierzem, który serdecznie podziękował uczniom i nauczycielom za zaangażowanie oraz pomysłowość zorganizowanej akcji. Na zakończenie happeningu odbyło się na placu przy Urzędzie Gminy wspólne grillowanie. Wszyscy szczęśliwie powrócili do szkoły z postanowieniem, ze będą zawsze starali się dbać o nasza Ziemię. PSP w Mirowie systematycznie wdraża szacunek do przyrody na zajęciach  z wychowawcami w klasach 0 – VII oraz poprzez różne programy, akcje ekologiczne, zbiórki puszek aluminiowych, nakrętek i makulatury. Proces kształtowania postaw proekologicznych jest procesem ciągłym, a zauważalne efekty oddziaływań przynoszą oczekiwane rezultaty i motywują do dalszego działania.

Organizatorami tegorocznych obchodów był zespół nauczycieli: Elżbieta Kuźdub, Joanna Minda, Agnieszka Kawalec, Milena Leszczyńska.

 

 

Źródło: Urząd Gminy w Mirowie
Zdjęcia: Urząd Gminy w Mirowie

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ