Akcja “Wielkie Sprzątanie Drzewicy”

, 29 kwietnia 2019
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

24 kwietnia w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, odbyła się akcja “Wielkie Sprzątanie Drzewicy”. Do sprzątania zgłosiło się prawie 700 osób.

24 kwietnia 2019 r., w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi odbyła się akcja “Wielkie Sprzątanie Drzewicy”. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Urząd Miejski w  Drzewicy oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Drzewicy. Miało ono na celu usunięcie śmieci zalegających na terenach publicznych, a także edukację mieszkańców w zakresie poprawnej segregacji odpadów.

Do sprzątania zgłosiło się prawie 700 osób. Najliczniejszą grupę stanowiły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Drzewicy oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy. Licznie zgromadzili się także uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych, Szkoły Podstawowej w Brzustowcu, Szkoły Podstawowej w Idzikowicach, Szkoły Filialnej w Jelni, a także uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy. Do akcji włączyli się również m.in.: radny Jan Michalski, sołtys wsi Idzikowice p. Roman Mastalerek wraz z grupą mieszkańców, pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy, pracownicy Urzędu Miejskiego oraz mieszkańcy Drzewicy.

W efekcie wielkiego sprzątania, zebrano ponad 300 worków śmieci. Odpady zbierane były do odpowiednich worków, zgodnie z przyjętymi zasadami segregacji. Akcja przyczyniła się nie tylko do oczyszczenia terenu Gminy z zalegających śmieci, ale także zwróciła uwagę na konieczność segregacji odpadów, w celu ponownego ich wykorzystania.

Pamiętajmy, że to od nas zależy jak będzie wyglądał otaczający nas świat i dbajmy o to, aby spacery cieszyły pięknem otaczającej przyrody, a nie przytłaczały niezliczoną ilością śmieci.

Źródło: drzewica.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ