Rozmowa z Andrzejem Koniarczykiem – Kandydatem do Rady Powiatu Szydłowieckiego

, 13 października 2018
 • 51
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  51
  Shares

Zapraszamy Państwa do krótkiego wywiadu z wieloletnim pedagogiem i trenerem MKS Szydłowianka Szydłowiec – Panem Andrzejem Koniarczykiem. Pan Andrzej ubiega się o Państwa zaufanie w nadchodzących wyborach samorządowych kandydując do Rady Powiatu w Szydłowcu. Zapraszamy do lektury

Jest Pan wieloletnim pedagogiem. Ponadto od wielu lat mieszkańcy Szydłowca znają Pana jako wybitnego trenera naszego klubu piłkarskiego Szydłowianka Szydłowiec. Skąd pomysł aby startować do rady Powiatu Szydłowieckiego?

Jestem od urodzenia mieszkańcem Szydłowca.

Od wielu lat współpracuję z ludźmi na różnych płaszczyznach. Powiat szydłowiecki jako instytucja samorządowa w swoim zakresie ma bardzo duży zakres działań. Od kilkunastu lat pracuję jako nauczyciel, lubię pracę z młodzieżą, każdy nowy dzień przynosi nowe doświadczenia.

Miejski Klub Sportowy Szydłowianka traktuje bardzo poważnie. Od 10 roku życia byłem czynnym zawodnikiem, jednak kontuzja uniemożliwiła mi rozwój kariery jako zawodnika profesjonalnego. Swoją pasję kontynuowałem jako trener pracując zarówno z młodzieżą jak i drużynami seniorskimi. Wiele osób miało swój wkład w rozwój klubu. Nie chce nikogo wyróżniać, ale osób było na prawdę dużo. Korzystając z okazji chciałbym pozdrowić wszystkich z którymi przeżyłem fantastyczne i nie zapomniane chwile i cieszę się że mogłem z Wami współpracować od tych najmłodszych do najstarszych.

Klub to wspaniała wizytówka Szydłowca jak i Powiatu, trzeba dołożyć wszelkich możliwych starań w kierunku dalszego rozwoju tego zasłużonego klubu dla Szydłowca.

Częste rozmowy z ludźmi z różnych środowisk dały mi do zrozumienia, że powinienem spróbować nowych wyzwań w szerszym wydaniu i zwiększyć swój wkład w rozwój Powiatu

W Pańskim programie możemy przeczytać o wielu pomysłach na rozwój naszego regionu. Pochylmy się nad jednym z nich. Góra Altana (407 m.n.p.m). Jaki Pan ma pomysł na zagospodarowanie tego miejsca?

Powiat Szydłowiecki wykorzystując swoje położenie geograficzne posiada piękne, ale mało wykorzystane miejsca. Jednym z nich jest Góra Altana 408 m.n.p.m, najwyższy szczyt województwa mazowieckiego. Zwiedzając różne miejsca w Polsce widziałem, jak „inni” wykorzystują swoje „dobra” stąd również przyszedł mi pomysł na wybudowanie tarasu widokowego w okolicy tej góry.

W wyższej części naszego Powiatu można wytyczyć szlaki turystyczne dla pieszych wędrówek.

Taras widokowy powinien być odpowiednio wyposażony w stoiska z drobnymi pamiątkami, można promować dobra regionalne. Montaż lunet obserwacyjnych, leżaki do opalania uatrakcyjni to miejsce do swobodnego wypoczynku. Inwestycja ta może być współfinansowana z różnych źródeł min. Ministerstwo Sportu i Turystyki, Regionalny Program operacyjny Województwa Mazowieckiego, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, Fundusze dla Mazowsza. Powstaną nowe miejsca pracy, co przyczyni się do zmniejszenia bezrobocia i stworzenia nowych miejsc pracy.

W swoim programie wyborczym piszę pan również o zagospodarowaniu lasu “korzonek”. Jaka jest Pańska wizja tego miejsca.

Las Korzonek od zawsze i dla wszystkich kojarzy się z bieganiem. Przy nie dużym nakładzie finansowym można tam wytyczyć trasy biegowe o różnych długościach i poziomie trudności. Trasy biegowe mogą być również wykorzystywane w okresie zimowym promując narciarstwo biegowe. Połączenie lasu Korzonek ze zmodernizowaną infrastrukturą sportowo rekreacyjną przy zespole szkół Im. Korpusu Ochrony Pogranicza będzie wspaniałym miejscem dla mieszkańców jak i grup zorganizowanych ( kolonie, obozy sportowe), dzięki czemu Powiat uzyska kolejne przychody.

Jest Pan kandydatem KWW Porozumienie Gospodarcze do Rady Powiatu Szydłowieckiego. Dlaczego startuje Pan właśnie z list tego komitetu?

Pracuję na stanowisku Powiatowego Koordynatora ds. Sportu i Kultury Fizycznej w Starostwie Powiatowym. Propagowanie Kultury Fizycznej wśród uczniów i mieszkańców Powiatu sprawia mi przyjemność, a co za tym idzie jestem osobą utożsamianą głównie z tematyką sportową.
Otrzymałem propozycję kandydowania do Rady Powiatu z listy Porozumienia Gospodarczego i z niej skorzystałem.
Moim zdaniem kandydaci powinni być utożsamiani jakimi są ludźmi, a nie z jakiej listy startują, co moją do zaoferowania dla dobra wszystkich.

Konferencja prasowa w Szydłowieckim Ratuszu – Dzielnica Przemysłowa

Jeżeli Pan już zostanie radnym (czego cała redakcja Panu życzy). Jaki obierze Pan kierunek działania? Jaki projekt będzie Pańskim oczkiem w głowie?

Nie można tu mówić o projekcie kluczowym, nie chcę działać w jednej płaszczyźnie. Wiemy z jakimi problemami na co dzień mają do czynienia mieszkańcy. Oprócz realizacji swoich pomysłów są sprawy bieżące, wynikające z kierunku działań Powiatu jako instytucji samorządowej działającej dla dobra mieszkańców.

Jest jeszcze wiele zagadnień, które są zawsze aktualne do działań; pomoc osobom( nie tylko materialna), które mają problemy życia codziennego, aktywizacja osób niepełnosprawnych, współpraca z przedsiębiorcami, podjęcie działań mających na celu zatrzymanie młodych wykształconych ludzi przed migracją.

Ekologia to tematyka jak najbardziej teraźniejsza, wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii jest przyszłością. Udział Powiatu we wszelakich programach z różnych źródeł jest niepodważalny.

Jakie cechy powinien mieć dobry radny?

Moim zdaniem kandydat na radnego powinien umieć rozmawiać i słuchać ludzi. Jest to osoba wybierana przez społeczeństwo, z którym się musi utożsamiać. Powinien być rzetelny, odpowiedzialny, kreatywny myślący perspektywicznie. Przy każdej podejmowanej decyzji musi sobie zdawać sprawę z wagi i obowiązku jaki ciąży, aby działać dla dobra ogółu.

Konrad Jóźwik – „Młody, aktywny, gotowy do działania”

Jak Pan ocenia swoje szanse?

Nie chcę oceniać szans własnych w tych wyborach. Podjąłem się kandydowania na zaszczytne stanowisko radnego powiatowego, gdyż chciałbym mieć realny wpływ na podejmowanie strategicznych decyzji mających wpływ na życie Naszej społeczności, szanse moje ocenią wyborczy w dniu wyborów.

Więc rodzi się pytania, czy Andrzej Koniarczyk – kandydat do Rady Powiatu Szydłowieckiego takie cechy posiada ? 🙂

Pracuję z ludźmi, mam do czynienia z różnego rodzaju sytuacjami, w których muszę się wykazywać sporą kreatywnością, odpowiedzialnością. Planuję różne przedsięwzięcia, które wymagają dobrych przemyśleń, aby skutecznie w wprowadzać w życie codzienne.
Choć nie posiadam doświadczenia samorządowego jestem przekonany, że zadania i obowiązki powierzone mi jako radnemu będę umiał w skuteczny sposób pokonywać.
Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie i liczę na Państwa pomoc i wsparcie, gdyż bez Waszej pomocy nie uda się nic.

Kilka słów do wyborców:

Jako osoba pełniąca zaszczytną funkcję radnego powiatowego będę starał się służyć pomocą i radą mieszkańcom Powiatu. Chcę mieć realny wpływ na podejmowanie strategicznych decyzji mających wpływ na życie naszej społeczności. Jestem otwarty na głos społeczeństwa, lubię i umiem słuchać ludzi.

 • Rodzina, pomoc osobom najbardziej potrzebującym, aktywizacja osób niepełnosprawnych, (współfinansowanie zatrudnienia)
 • Kreowanie młodych talentów, szeroko pojęta polityka; – stop dla opuszczania regionu przez młodych wykształconych ludzi
 • Należy nawiązać współpracę z przedsiębiorcami istniejącymi już na rynku, przeprowadzać analizę zapotrzebowania na pracowników o konkretnych kwalifikacjach.
 • Ulgi dla przedsiębiorców tworzących kolejne miejsca pracy dla wszystkich grup społecznych.
 • Przeprowadzanie bezpłatnych szkoleń, kursów, podnoszących poziom wykształcenia.
 • Wspieranie osób rozpoczynających działalność gospodarczą.
 • Promowanie specjalistów i firm z terenu powiatu wykorzystując środki masowego przekazu zarówno te lokalne jak i te o szerszym zakresie oddziaływania co będzie miało korzystny wpływ zarówno na ich obroty, rozwój, a co za tym idzie miejsca pracy dla mieszkańców powiatu.
 • Pozyskiwanie środków zewnętrznych na dofinansowanie Odnawialnych Źródeł Energii z korzyścią dla mieszkańców powiatu

Notka biograficzna:

Andrzej Koniarczyk, lat 42, urodzony w Szydłowcu. Żonaty, żona Izabela, troje dzieci, córka Eliza lat 12, synowie Kacper lat 15 i Krystian lat 20. Wykształcenie wyższe: Uniwersytet Rzeszowski – magister wychowania fizycznego, Studia podyplomowe: – oligofrenopedagogika ze spektrum autyzmu, – zarządzanie oświatą Policealne Studium Ekonomiczne – technik ekonomista o specjalności ekonomika i organizacja transportu samochodowego Trener piłki nożnejnauczyciel wychowania fizycznego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego (od 13 lat), Powiatowy Koordynator ds. Sportu i Kultury Fizycznej (od 14 lat) Proszę o Wasz głos w wyborach do Rady Powiatu Szydłowieckiego. Startuję z listy KWW Porozumienie Gospodarcze, lista nr 20,  pozycja nr 10.

 

Z poważaniem,

Andrzej Koniarczyk

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ