,,Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

, 30 stycznia 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego już po raz ósmy ogłasza Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego już po raz ósmy ogłasza Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem: ,,Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Honorowy patronat nad Konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Współorganizatorem Konkursu jest Państwowa Inspekcja Pracy.

Współpracę przy organizacji Konkursu mogą podjąć także dyrekcje szkół podstawowych, jednostki samorządu terytorialnego oraz lokalne media. Celem konkursu jest popularyzowanie bezpiecznych zachowań związanych z pracą i zabawą w gospodarstwie rolnym wśród najmłodszych mieszkańców wsi, a także promowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

W tym roku KRUS szczególną uwagę zwraca na zapobieganie zdarzeniom spowodowanym przez różnego rodzaju upadki. Konkurs przebiega w 2 etapach: powiatowym i wojewódzkim.
Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych z klas 0-VII, w dwóch kategoriach wiekowych: 1. grupa – klasy 0-III, 2. grupa – klasy IV-VII. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3 (w dowolnej technice) o tematyce związanej z zapobieganiem upadkom.

Dla laureatów wszystkich etapów Konkursu organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zwycięskie prace z obu grup wiekowych wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich. Do etapu ogólnopolskiego zostaną przekazane prace zwycięzców trzech pierwszych miejsc etapu wojewódzkiego z każdej kategorii wiekowej.

Szczegółowe informacje o organizacji konkursu można uzyskać w Placówce Terenowej KRUS w Radomiu. Szkoły z terenu powiatu radomskiego i szydłowieckiego, które chcą wziąć udział w konkursie, proszone są o potwierdzenie w terminie do 9 lutego 2018 poprzez przesyłanie informacji na adres: radom@krus.gov.pl

 

Źródło: Urząd Gminy Mirów

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ