Bezpłatne maseczki dla mieszkańców

, 25 marca 2021
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

W trosce o ochronę zdrowia mieszkańców Gminy Szydłowiec będą dystrybuowane maseczki ochronne. W związku z rosnącymi zachorowaniami na Covid-19 na terenie województwa mazowieckiego oraz wymogiem zasłaniania ust i nosa za pomocą masek, do Gminy Szydłowiec trafiło 56 tys. maseczek ochronnych z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, przekazanych przez Starostę Szydłowieckiego. Maseczki będą rozdawane mieszkańcom na podstawie

W trosce o ochronę zdrowia mieszkańców Gminy Szydłowiec będą dystrybuowane maseczki ochronne. W związku z rosnącymi zachorowaniami na Covid-19 na terenie województwa mazowieckiego oraz wymogiem zasłaniania ust i nosa za pomocą masek, do Gminy Szydłowiec trafiło 56 tys. maseczek ochronnych z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, przekazanych przez Starostę Szydłowieckiego.

Maseczki będą rozdawane mieszkańcom na podstawie złożonych w urzędzie deklaracji dotyczących systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Jest to najbardziej wiarygodna baza danych co do ilości osób mieszkających w danym lokalu i jaka liczba masek powinna trafić pod konkretny adres. W ciągu najbliższych dni trafią one do skrzynek pocztowych odbiorców.

Aktualnie trwa dystrybucja maseczek dla mieszkańców poszczególnych sołectw. Maseczki przekazywane będą za pośrednictwem Sołtysów i druhów ochotników z Ochotniczych Straży Pożarnych.

W przypadku osiedli wielorodzinnych i bloków maseczki zostaną przekazane spółdzielni mieszkaniowej i administratorom wspólnot w ilościach jakie podane były na deklaracjach. Zarządcy rozdysponują je pomiędzy swoich mieszkańców.

W przypadku domów jednorodzinnych maseczki dystrybuowane będą przez pracowników Urzędu Miejskiego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy wsparciu Ochotniczych Straży Pożarnych. Maseczki będą przekazane osobiście lub pozostawione w skrzynkach pocztowych.

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ