Ciężko ranny policjant potrzebuje naszej pomocy

, 6 lutego 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Z relacji zgłaszającego wynikało, że w jednym z mieszkań pod drzwiami leży ranna kobieta. Chęć niesienia pomocy skończyła się dla niego tragicznie.

W obronie ludzi

Marcin na co dzień pełni służbę patrolową na terenie V KP Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. 15 grudnia 2017 roku około godziny 17:40 wraz z koleżanką z patrolu został wezwany do jednego z mieszkań przy ulicy Przemysłowej w Łodzi.

Funkcjonariusze nie mogąc dostać się przez drzwi wezwali na miejsce straż pożarną z wysięgnikiem. Przy pomocy kosza dostali się do środka, gdzie odnaleźli leżącą kobietę. W wyniku urazu ortopedycznego nie była w stanie samodzielnie się podnieść ani otworzyć drzwi. Na miejsce natychmiast wezwano służby medyczne. Funkcjonariusze do przyjazdu karetki udzielili pomocy kobiecie a także podjęli próbę odnalezienia jej dokumentów. W pewnym momencie Marcin dotknął stojącego pojemnika, który eksplodował.

Ciężko ranny

Siła wybuchu była tak duża, że Marcin doznał urazu obu dłoni. Stracił trzy palce w lewej ręce, oraz uszkodził  ścięgna i więzadła. Poparzył powieki, uszkodził wzrok, oraz dość poważnie słuch. Stan Marcina nadal jest ciężki. Mimo kilku operacji, wymaga kolejnych zabiegów. Czeka go żmudna i kosztowna rehabilitacja.

By pomóc Marcinowi Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KMP w Łodzi utworzył specjalne subkonto na które można dokonywać wpłat. Wszystkie zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na leczenie Marcina.

 

Wpłat można dokonywać na konto:

Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KMP w Łodzi

ul. Sienkiewicza 28/30 90-114 Łódź

nr 95 1320 1449 2671 3867 2000 0003

W tytule prosimy wpisać : „Dla Marcina”

 

Źródło: Policja Łódzka

 

Łódzcy policjanci oraz Komenda Powiatowa Policji w Opocznie proszą o pomoc dla ciężko rannego kolegi po fachu.

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ