Co wspólnego ma kawa z odchudzaniem?

, 11 kwietnia 2022
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Jesteś miłośniczką porannej kawy? A może chętnie sięgasz po nią również w ciągu dnia? Wiele osób pije kawę, ale zazwyczaj nie zdaje sobie sprawy z jej dobroczynnych właściwości. Generalnie kawa traktowana jest jako dobry sposób na pobudzenie, żeby zacząć dzień z większą energią.

Jesteś miłośniczką porannej kawy? A może chętnie sięgasz po nią również w ciągu dnia? Wiele osób pije kawę, ale zazwyczaj nie zdaje sobie sprawy z jej dobroczynnych właściwości. Generalnie kawa traktowana jest jako dobry sposób na pobudzenie, żeby zacząć dzień z większą energią.

Bywa też pita przez wzgląd na swoje walory smakowe lub podczas celebracji kontaktów towarzyskich, bo która z nas nie spotykała się przy kawie z przyjaciółką. Jednak picie kawy daje nam również wiele korzyści zdrowotnych, zaczynając od poprawy krążenia krwi, poprzez ochronę przed chorobą Parkinsona, a kończąc na działaniu przeciwstarzeniowym. To tylko kilka z jej zalet. Jednak dzisiaj zajmiemy się znaczeniem kawy w procesie odchudzania.

Głównym składnikiem kawy jest kofeina, która pomaga w walce z dodatkowymi kilogramami. Osoby, które korzystały z preparatów wspomagających odchudzanie na pewno zauważyły, że kofeina występuje w nich bardzo często.

W jaki sposób kawa pomaga w odchudzaniu? Odpowiedź poniżej.

Po pierwsze wpływa na rozpoczęcie procesu lipolizy. Brzmi niezrozumiale i tajemniczo, ale jest to nic innego jak rozkład komórek tłuszczowych. Nasz organizm gromadzi zapasy energii z pożywienia w postaci tkanki tłuszczowej, stąd te “dodatkowe boczki”. Po co to robi? Aby wykorzystać je w “ciężkich czasach”, takich jak dłuższy okres głodu, duży wysiłek fizyczny, niska temperatura lub stres. Kofeina zawarta w kawie pobudzając proces lipolizy, pozwala na pozbycie się tłuszczu, który został nagromadzony w naszym organizmie.

Po drugie – kofeina pobudza nasz metabolizm. Systematyczne picie kawy przyśpieszy nasz proces trawienia, a to wpłynie na szybsze tracenie dodatkowych kilogramów.

Po trzecie – kawa stymuluje nasze ciało do produkcji adrenaliny, która motywuje do podejmowania wysiłku fizycznego, co przekłada się na większe spalanie tłuszczu. Kofeina pobudza też generowanie serotoniny (hormonu szczęścia) oraz dopaminy, która zachęca do działania i pozwala czerpać z tego zadowolenie. W związku z czym mamy większą siłę i ochotę do podejmowania ćwiczeń.

Kolejnym polem do działania dla kofeiny jest termogeneza, która zachodzi w naszym ciele. Krótko mówiąc chodzi o to, żeby organizm wytworzył taką ilość ciepła, aby zachować odpowiednią temperaturę. Po wypiciu kofeiny wytwarzania tej ciepłoty jest większe, a więc spalanie tłuszczu też, bo kalorie są niezbędne do tego mechanizmu.

Warto zaznaczyć również to, że kofeina zmniejsza apetyt. Wypijając kawę można więc powstrzymać się od zjedzenia dodatkowego posiłku lub sięgnięcia po przekąskę.

Kawa posiada właściwości, które wspierają proces odchudzania. Jednak należy pamiętać o tym, by nie dodawać do niej cukru oraz śmietanki, bo taki zabieg z całą pewnością nie pomoże nam zgubić nielubianych kalorii. Jeśli już musimy ją czymś doprawić, to niech będzie to chude mleko lub ksylitol. Wszystkie tłuste i słodkie dodatki mogą zepsuć cały efekt odchudzający.

Eksperci zalecają picie 3 filiżanek kawy dziennie, aby uzyskać jej działanie odchudzające. Zdrowa osoba nie powinna spożywać więcej niż 4 filiżanek, a szczególne ograniczenia skierowane są do osób z nadciśnieniem tętniczym, gdyż kawa może powodować jego wzrost.

Jesteś ciekawa, ile możesz schudnąć dzięki kawie? Zdaniem specjalistów, jeśli połączysz picie kawy z ćwiczeniami i zdrowym stylem odżywiania, to możesz pozbyć się nawet 200 kalorii w ciągu jednego dnia.

W ofercie sklepów można znaleźć specjalne kawy na odchudzanie, chociaż doskonale sprawdzi się również dobra czarna kawa z ekspresu. Jeśli nie przepadasz za smakiem kawy, a chciałabyś wypróbować jej właściwości, to dobrym rozwiązaniem mogą być suplementy w kapsułkach.

Należy tutaj docenić także prozdrowotne właściwości zielonej kawy i herbaty.

Suplementy oraz odżywki w dobrych cenach znajdziesz na www.swiatsupli.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ