Dalszy proces rewitalizacji w Skarżysku na zachodnim – Budowa Skatepark’u

, 26 marca 2019
 • 5
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  5
  Shares

Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig podpisał dzisiaj umowę z wykonawcą, wybranym w drodze przetargu na zagospodarowanie przestrzeni rekreacyjnej na Zachodnim.

Powstanie tam między innymi skatepark, kompleks boulderowy, plac zabaw, budynek wielofunkcyjny ze świetlicą środowiskową, parkingi i drogi dojazdowe. Inwestycja zakończy się po wakacjach 2020 roku.

Inwestycja jest elementem dużego projektu pod nazwą „Rewitalizacja osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna w Skarżysku-Kamiennej”, w ramach którego gmina realizuje już remont Przedszkola Publicznego nr 1 na Dolnej Kamiennej. Partnerem gminy w projekcie jest powiat skarżyski, który z kolei w ramach rewitalizacji wykona termomodernizację Bursy Szkolnej przy Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych. Dzisiaj prezydent miasta, Konrad Krönig podpisał umowę na realizację kolejnego zamówienia w ramach rewitalizacji – czyli zagospodarowania terenu po byłej jednostce wojskowej na osiedlu Zachodnie. Wartość tego zadania to ponad 8 mln 750 tys. zł, z czego 75% wynosi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Przedmiotem zamówienia jest wyburzenie pozostałości po budynkach jednostki wojskowej, budowa skateparku, kompleksu boulderowego, parkingu, drogi dojazdowej, dwóch łączników pomiędzy ulicą Spokojną i ulicą Staffa z infrastrukturą techniczną, a także budowa obiektu wielofunkcyjnego ze świetlicą środowiskową, sanitariatami i punktem naprawy rowerów – wylicza prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

W przetargu na wykonanie zadania udział wziął jeden oferent – firma FREEDOM ze Skarżyska-Kamiennej i to ona będzie realizowała zadanie. Prezydent miasta podpisał 26 marca umowę z wykonawcą, a także przekazał plac budowy.

Zgodnie z umową, inwestycja zakończy się do 30 września 2020 roku. Dzięki zagospodarowaniu tej przestrzeni, zaniedbany i niewykorzystywany dzisiaj teren stanie się chętnie odwiedzanym, atrakcyjnym miejscem.

Źródło: um.skarzysko.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ