Dary dla Domu Dziecka w Mariówce

, 28 stycznia 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Udało się zebrać kwotę, za którą można było zakupić najpotrzebniejsze produkty spożywcze oraz chemiczne, a także wspaniałe zabawki i prezenty dla wychowanków z Domu Dziecka w Miarówce.

Warto pomagać

Okres przedświąteczny to czas przygotowań do zbliżających się świąt. Wielu z nas wpada w wir zakupów oraz przygotowań, stara się by okres świąteczny był wyjątkowy. Towarzyszy temu ubieranie choinki, śpiewanie kolęd, czy pakowanie prezentów. Niestety nie dla wszystkich ten okres jest taki radosny. Dlatego uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Klwowie pod czujnym okiem pani dyrektor Edyty Sobczak, pani Karoliny Głuch oraz siostry Alicji Mikos zorganizowali świąteczny kiermasz bożonarodzeniowy. Cel był szczytny, ponieważ pomoc kierowana była na ręce sióstr z Domu Dziecka w Mariówce.

Akcja trwała kilka dni. Na początku starsi uczniowie, dla młodszych przygotowali świąteczne kanapeczki, które były sprzedawane za symboliczną „złotówkę”. Następnie przyszła pora na coś słodkiego. Młodsi wraz z wychowawczyniami piekli pierniczki, a starsi przygotowali ciasta. Takie słodkości również cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i w oka mgnieniu zniknęły ze stolików. Na zakończenie, Ci już najstarsi uczniowie, przygotowali na ostatni etap kiermaszu, ozdoby choinkowe. Można było zakupić nie tylko choinkowe bombki, wykonane różną techniką, ale także piękne stroiki. W ten sposób udało się zebrać kwotę za którą można było zakupić najpotrzebniejsze produkty spożywcze oraz chemiczne, a także wspaniałe zabawki i prezenty dla wychowanków z Domu Dziecka. Podczas przekazania drów towarzyszyły wspaniałe emocje.

Był śmiech i były łzy szczęścia. Taka akcja utwierdza wszystkich w przekonaniu, że pomoc niesiona innym potrzebującym, a w szczególności tym najmłodszym to najpiękniejszy czyn, który na pewno znajdzie swoje odbicie w kolejnych latach.

Źródło: Zespół Szkół Samorządowych w Klwowie

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ