Debata ewaluacyjna w Jastrzębiu

, 15 lutego 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

W środę 14 lutego br. o 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Jastrzębiu odbyła się społeczna debata ewaluacyjna dotycząca bezpieczeństwa na terenie Gminy Jastrząb.

Debata rozpoczęła się powitaniem zebranych gości przez Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji  w Szydłowcu asp. szt. Dariusz Kalita. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Jastrząb Andrzej Bracha, który wskazał na dobrą współpracę pomiędzy Komendą Powiatową Policji w Szydłowcu a władzami samorządowymi Gminy Jastrząb zapewniając o wspólnych celach związanych z dbaniem o bezpieczeństwo mieszkańców powyższej gminy.

Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu asp. szt. Dariusz Kalita przedstawił tematy jakie stanowią przedmiot debaty ewaluacyjnej oraz jej główne cele.

Następnie za pomocą prezentacji multimedialnej przybliżył strukturę jednostki i omówił realizacje zobowiązań przyjętych podczas debaty gminnej, jaka miała miejsce w dniu 25 maja 2017 roku. Omówił również zasady funkcjonowania i możliwości wynikające z aplikacji „Moja Komenda”. W dalszej części spotkania naczelnik zaprezentował cele i zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przedstawił funkcjonowanie KMZB na terenie powiatu szydłowieckiego wskazując ilościowe i procentowe wielkości zgłoszeń  w poszczególnych kategoriach, prezentując sposób zgłaszania zagrożeń.

Po wystąpieniach przyszedł czas na zgłaszanie swoich uwag dotyczących poprawy bezpieczeństwa w rejonie miejsca zamieszkania. Organizatorzy wysłuchali zgłaszanych uwag, które najczęściej dotyczyły zagadnień związanych z ruchem drogowym. Przekazane uwagi zostały zanotowane i pozwolą właściwie kierować patrole Policji w miejsca, gdzie konieczne będzie zwiększenie bezpieczeństwa.

Podsumowując spotkanie Naczelnik Kalita zwrócił się z apelem do obecnych na debacie o przestrzeganie osób starszych przed oszustami stosującymi metody „na wnuczka” czy „na policjanta” wykorzystując ufność seniorów.

Autor: st. sierż. Marlena Skórkiewicz
Źródło: KPP w Szydłowcu

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ