Debata z nauczycielami z powiatu opoczyńskiego

, 15 kwietnia 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie odbyła się konferencja, w której udział wzięli dyrektorzy, pedagodzy i psycholodzy na co dzień pracujący w szkołach i placówkach oświatowych.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Głównymi zagadnieniami poruszanymi podczas spotkania były m.in. zagrożenia, na które narażone są dzieci i młodzież. Inicjatorami konferencji było Kuratorium Oświaty w Łodzi Delegatura w Piotrkowie Tryb. oraz Komenda Powiatowa Policji w Opocznie.

Konferencja jest efektem podpisanego  porozumienia pomiędzy Komendantem Wojewódzkim Policji w Łodzi, a Łódzkim Kuratorem Oświaty o współpracy w zakresie analizy zagrożeń w środowisku szkolnym oraz podejmowanych w tym zakresie działań profilaktycznych.

Uczestników konferencji przywitali: Dyrektor Kuratorium Oświaty Delegatura w Piotrkowie Tryb. Tomasz Trzaskacz oraz Komendant Powiatowy Policji w Opocznie mł.insp. Konrad Kobierski.

W debacie wzięli udział Starosta Opoczyński Józef Róg, v-ce Starosta Opoczyński Marcin Baranowski, v-ce Burmistrz Opoczna  Zbigniew Sobczyk oraz Sekretarz Miasta i Gminy Opoczno  Tomasz Łuczkowski, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzki Policji w Łodzi podinsp. Jarosław Janus

Pod kontem merytorycznym swoje wystąpienia zaprezentowali: Dyrektor Kuratorium Oświaty Delegatura w Piotrkowie Tryb. Tomasz Trzaskacz, starszy wizytator Irena Wachecka, starszy wizytator Mirosława Kozłowska, dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Anna Kucharska wraz z  zastępcą  Małgorzatą Orłowską, psycholog Ingą Świderczak. Przewodnicząca III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Opocznie  SSR Iwona Dembińska-Pęczek naczelnicy: Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego opoczyńskiej policji, a także policjant na co dzień zajmujący się profilaktyką.

Na zaproszenie licznie odpowiedzieli dyrektorzy i pedagodzy szkół z terenu powiatu opoczyńskiego. Celem tego spotkania było zdiagnozowanie oraz określenie potrzeb w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki społecznej, jak również zacieśnienia współpracy pomiędzy szkołami, a Policją. Wartym podkreślenia jest, że opoczyńscy policjanci systematycznie przeprowadzają pogadanki i spotkania z dziećmi i młodzieżą ze szkół powiatu opoczyńskiego. Przedstawiciele instytucji współpracujących z policją przedstawili wyniki dotychczasowych działań profilaktycznych i wspólnie prowadzonych akcji na rzecz poprawy bezpieczeństwa młodzieży szkolnej.

Policjanci omówili także wyniki ankiety badającej potrzeby profilaktyki w środowisku szkolnym, która przeprowadzona została zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli w 21 wybranych szkołach. Ankietowaniu zostalo poddanych 1200 uczniów oraz 250  nauczycieli. Omówili działania interaktywnych narzędzi takich jak: „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i aplikacji „Moja komenda”, a także podkreślili rolę dzielnicowego w obszarze profilaktyki społecznej. Uczestnicy debaty mogli również obejrzeć spot  „Zostań jednym z nas” promujący służbę w Policji.

Autor: asp.szt. Barbara Stępień
Źródło: KPP w Opocznie

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ