Dialog o Unii Europejskiej – Zapraszamy do spotkania

, 1 marca 2019
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

Stowarzyszenie Rozprawy o Europie oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zapraszają na spotkanie Dialog Obywatelski „Unia Europejska i szanse na budowę potencjału przemysłowego w regionie”.

Przysłowiowy Dialog o Unii Europejskiej odbędzie się 28 lutego o godz. 11.00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Maciej Szymański z Dyrekcji Generalnej ds. Rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP w Komisji Europejskiej.Maciej Szymański jest absolwentem wydziału Centrum Kształcenia Międzynarodowego na Politechniki Łódzkiej. Studiował również w Międzynarodowej Szkole Biznesu (JIBS) w Jönköping w Szwecji. Przed rozpoczęciem pracy w Komisji Europejskiej, przez dziewięć lat zajmował różne stanowiska w dwóch międzynarodowych firmach działających na obszarze Europy Centralnej. Na obecnym stanowisku w Dyrekcji Generalnej ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, przedsiębiorczość i MŚP, zajmuje się przygotowaniem i wdrożeniem Europejskiego Funduszu Obronnego ze szczególnym uwzględnieniem Pionu zdolności.

Spotkanie odbędzie się w formule Dialogu Obywatelskiego, którego celem jest rozbudzenie debaty na tematy europejskie.Spotkania w tej formule odbywają się w krajach UE od 2012 r. Podczas spotkań komisarze oraz przedstawiciele instytucji UE przestawiają zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz słuchają głosów, opinii i propozycji obywateli na temat funkcjonowania UE.

Udział w Dialogu z Maciejem Szymańskim to doskonała okazja do posłuchania i zadania pytań na temat polityki przemysłowej UE, w tym środków na wsparcie przedsiębiorczości i rozwoju miast, takich jak Skarżysko-Kamienna.

Działania Stowarzyszenia są w pełni niezależne od partii politycznych i politycznych poglądów.

Dialog o Unii Europejskiej

Źródło: um.skarzysko.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ