“Do Hymnu” – II Edycja Ogólnopolskiego Konkursu

, 9 kwietnia 2019
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

1 kwietnia odbyło się przesłuchanie do II edycji Ogólnopolskiego Konkursu pt. „”Do Hymnu”, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 101. rocznicy Odzyskania Nieodległości przez Polskę.

1 kwietnia odbyło się przesłuchanie do II edycji Ogólnopolskiego Konkursu pt. „”Do Hymnu”, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 101. rocznicy Odzyskania Nieodległości przez Polskę.

Zadaniem w konusie “Do Hymnu” było wspólne wykonanie a cappella Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych, przez co najmniej połowę uczniów szkoły. W repertuarze Ośrodka obok „Mazurka Dąbrowskiego” znalazły się pieśni: „Rota” oraz „Bożę, coś Polskę”. Przesłuchania i nagrania wykonywanych utworów dokonało jury konkursowe spoza szkoły w osobach: Katarzyna Sobas i Grzegorz Oliwa, reprezentujący Uniwersytet Rzeszowski.

Po przesłuchaniach przewodniczący jury – Grzegorz Oliwa, wręczył na ręce dyrektora – Jana Słuszniaka dyplom uczestnictwa w tym niezwykłym przedsięwzięciu, a wszystkim uczniom i nauczycielom odpowiedzialnym za przygotowanie, pogratulował wykonania pieśni. Chórek szkolny uzyskał wiele pochwał i gratulacji. Po części konkursowej, zaproszono wszystkich gości do wspólnego zaśpiewania dwóch pieśniach patriotycznych „Rozkwitały pąki białych róż” oraz „Wojenko, wojenko” przy akompaniamencie akordeonu.

„W naszym Ośrodku edukacja historyczna pełni ważną rolę w procesie kształcenia i wychowania dzieci i młodzieży. Chętnie organizujemy i bierzemy udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach, mających na celu dostarczanie uczniom wiedzy o historii i kulturze naszego kraju oraz kształtowaniu postaw patriotycznych. Dlatego, gdy ukazała się informacja o konkursie zgłosiliśmy swoją gotowość do udziału, nie mogło być inaczej” – podkreślał dyrektor SOSW w Baryczy – Jan Słuszniak.

Warto dodać, że w konkursie rywalizuje 300 szkół z całego kraju. Z województwa świętokrzyskiego udział bierze 9 placówek, natomiast z naszego powiatu tylko SOSW w Baryczy zgłosił chęć uczestnictwa. „Czujemy się bardzo zaszczyceni z możliwości udziału w tak prestiżowym konkursie” – zaznaczali, Izabela Wojciechowska – Stoińska i Klaudia Stępińska pedagodzy przygotowujący młodzież z Ośrodka w Baryczy Ogłoszenie wyników nastąpi do 11 czerwca 2019 roku.

Źródło: konecki.powiat.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ