Dofinansowanie budowy hali sportowej – Skarżysko

, 22 marca 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Za blisko 6,4 mln zł powiat skarżyski wybuduje halę sportową na potrzeby uczniów II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej.

Za blisko 6,4 mln zł powiat skarżyski wybuduje halę sportową na potrzeby uczniów II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej. W środę 21 marca przedstawiciele zarządu powiatu – starosta Jerzy Żmijewski, członek zarządu Katarzyna Bilska oraz skarbnik Bogusława Wilczyńska podpisali z marszałkiem województwa świętokrzyskiego Adamem Jarubasem umowę, która zapewnia powiatowi wsparcie finansowe ze środków unijnych tej długo wyczekiwanej inwestycji.

– Podpisanie umowy gwarantuje nam zabezpieczenie środków na całą inwestycję oraz rozpoczęcie procedury przetargowej – zaznacza starosta Jerzy Żmijewski informując, jednocześnie, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem na koniec sierpnia przyszłego roku hala byłaby gotowa do przekazania, młodzieży obu szkół, do użytku.

Powiat na budowę hali pozyskał pieniądze aż z dwóch źródeł – kwotę prawie 3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 oraz ponad 2 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Z własnego budżetu na budowę hali musi więc dołożyć tylko niewiele ponad 1,2 mln złotych.

– Bardzo się cieszę, ze przechodzimy już do etapu umowy. To pokazuje, że potraficie państwo wykorzystywać szanse, jakie dają możliwości dofinansowania z różnych źródeł – unijnych, ministerialnych, że potraficie pozyskiwać te środki. […] Przykład tego projektu pokazuje, że są to dobrze zainwestowane pieniądze – podkreślił marszałek województwa Adam Jarubas podczas podpisania umowy.

Budowa nowego obiektu sportowego w ramach projektu pn. “Rozbudowa infrastruktury II Liceum Ogólnokształcącego o halę sportową łączącą zaplecze sportowe II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej” zakłada powstanie hali widowiskowo-sportowej, której zasadniczą część stanowić będzie sala o powierzchni 1030,34 m2 i wysokości 7,2m połączona z widownią na 166 miejsc siedzących ustawionych w trzech grupach po 7 lub 6 rzędów. Obiekt ten pomieści pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę ręczną.

Zgodnie z założeniami projektu hala będzie mogła pełnić funkcje nie tylko sportowe, ale także kulturalne lub oświatowe, w zależności od odbywających się w niej spotkań. Ponadto hala posiadać będzie także dodatkowe pomieszczenia, które można będzie wykorzystać w celach sportowych lub rehabilitacyjnych. Plan budowy hali zakłada, że ogólnodostępne pomieszczenia na usytuowane parterze oraz toaleta będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim. Na pierwszym piętrze zlokalizowane będą pomieszczenia techniczne wydzielone pożarowo.

Powiat pozyskał na budowę hali środki finansowe z dwóch źródeł w łącznej wysokości ponad 5,1 mln zł, zabezpieczył w budżecie wkład własny ponad 1,2 mln złotych, przygotował dokumentację projektową. Kolejnym etapem będzie pozyskanie wykonawcy w trybie przetargowym. Przetarg na wykonanie zadania zostanie ogłoszony już w przyszłym tygodniu.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Skarżysku – Kamiennej

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ