Dofinansowanie na drugi klub seniora

, 28 lutego 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Po sukcesie Klubu Seniora, uruchomionego na osiedlu Milica jesienią 2017 roku, miasto złożyło wniosek o dofinansowanie utworzenia kolejnego takiego miejsca – tym razem na osiedlu Dolna Kamienna.

Po sukcesie Klubu Seniora, uruchomionego na osiedlu Milica jesienią 2017 roku, miasto złożyło wniosek o dofinansowanie utworzenia kolejnego takiego miejsca – tym razem na osiedlu Dolna Kamienna. Nasz projekt znalazł się na liście do dofinansowania w ramach rządowego programu SENIOR+. Miasto otrzyma również dofinansowanie bieżącej działalności Klubu Senior+ na osiedlu Milica.

Drugi w naszym mieście Klub Senior+ ma powstać w budynku należącym do gminy u zbiegu ulic Rynek i Świeżej na Dolnej Kamiennej. Dofinansowanie z programu SENIOR+ wynosić będzie prawie 148 tysięcy złotych, zaś wkład własny gminy wyniesie ponad 36 tysięcy złotych.

– Mam nadzieję, że niebawem otrzymamy zaproszenie do podpisania umowy i wówczas będziemy mogli przystąpić do wyłonienia wykonawcy – mówi Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej, który dodaje, iż Klub mógłby rozpocząć działalność jeszcze w tym roku.

Lokal z przeznaczeniem na Klub Seniora będzie wyremontowany oraz wyposażony w niezbędne meble i sprzęt. Znajdzie się tu m.in. sala dzienna, sala do ćwiczeń i rehabilitacji, pomieszczenie socjalne, łazienki.

– Ufamy, że – podobnie jak przy ulicy Norwida – również na osiedlu Dolna Kamienna klub będzie spełniał oczekiwania starszych osób, które będą chciały brać udział w zajęciach, integrować się, rozwijać swoje zainteresowania – dodaje Krzysztof Myszka.

Przypomnijmy, że pierwszy Klub Seniora w naszym mieście powstał jesienią 2017 roku, również przy dofinansowaniu z rządowego programu SENIOR+ (relację z otwarcia Klubu znaleźć można TUTAJ). Klub mieści się przy ulicy Norwida i od kilku miesięcy tętni życiem. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach tegorocznego konkursu przyznało dla naszego miasta dofinansowanie bieżącej działalności tego miejsca – dofinansowanie wynosi 48 tysięcy złotych.

Jak informuje koordynator Klubu Senior+ Małgorzata Zolbach, uczęszczają do niego dwie grupy, każda licząca po 20 osób. Uczestnicy biorą udział w zajęciach gimnastycznych, plastycznych, rękodzielniczych, biorą także udział w spotkaniach integracyjnych i wycieczkach.

Źródło: Urząd Miasta w Skarżysku – Kamiennej

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ