Dominik Furman i Taras Romanczuk pogodzeni? Wielki konflikt dobiegł końca!

, 21 lutego 2019
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Shares

Kilka ostatnich dni przyniosło fajną piłki nożnej, oraz kibicom Dominika Furmana wiele uczuć, niekoniecznie tych pozytywnych. Wszystko za sprawą zajścia podczas sobotniego meczu Jagiellonii Białosty vs. Wisła Płock, w którym to Furman miał nazwać Romanczuka “banderowcem”.

Koniec konfliktu Furmana i Romanczuka

Sobotni mecz Jagiellonia Białystok – Wisła Płock (1:0) zakończył się ogromnym skandalem, Taras Romanczuk wyjawił iż podczas sobotniego meczu miało dość do nazwania go “banderowcem” przez piłkarza Wisły Płock oraz wychowanka Szydłowianki Szydłowiec. Furman oczywiście zaprzeczył, jednak sprawie miała zbadać Podlaska Policja oraz Komisja Ligowa.

Zachowanie Dominika Furmana – “To już ogromna przesada…”

 

Dominikowi Furmanowi grożą trzy lata więzienia!

Porozumienie? Piłkarze wydają wspólne oświadczenie

Wydawać by się mogło, ze do porozumienia nie dojdzie, jednak nastąpił przełom. Zawodnicy wydali wspólne oświadczenie i wszystko sobie wyjaśnili. Co więcej w oświadczeniu możemy przeczytać:

“Wyjaśniliśmy to między sobą i podaliśmy (na razie wirtualnie) sobie ręce – czytamy w oświadczeniu piłkarzy.

Poniżej pełna treść oświadczenia Dominika Furmana oraz Tarasa Romanczuka

Podczas ostatniego meczu ligowego Jagiellonia Białystok – Wisła Płock doszło do ubolewania godnego incydentu z naszym udziałem. W spotkaniu tym nie brakowało twardej walki na boisku, a przy okazji wywiązała się nasza niepotrzebna „bitwa na słowa”. Niestety padły wyrażenia, które nigdy nie powinny paść… Oczywiście, każdy, kto grał w piłkę nożną (nawet na najniższym poziomie), wie jak trudno zapanować nad emocjami, zwłaszcza tymi złymi, niegodnymi szanującego się sportowca.

W związku z tym chcielibyśmy przeprosić wszystkich tych, którzy obserwowali ten mecz i całą polską rodzinę piłkarską. Zdajemy sobie sprawę, jak złe wrażenie wywołała nasza „dyskusja”. Wyjaśniliśmy to między sobą i podaliśmy (na razie wirtualnie) sobie ręce.

Jesteśmy piłkarzami od lat, gramy w ekstraklasie i dobrze wiemy, że na naszej postawie wzoruje się wielu młodych adeptów piłki. Nie możemy dawać takiego przykładu. Jeszcze nieraz zagramy przeciwko sobie – jak zwykle ofiarnie i ambitnie. Ale obiecujemy, że do takich incydentów, jak ten w Białymstoku z naszym udziałem, już nie dojdzie. Ktoś kiedyś powiedział, że futbol jest grą błędów. Dobrze o tym wiemy, chcemy szczerze przyznać się do błędów, naprawić je, przeprosić wszystkich zainteresowanych i wybaczyć sobie wzajemnie.

Łączy Nas Piłka!.

W ten sposób zakończył się konflikt, który miał być efektem tego, że Furman nazwał Romanczuka “banderowcem”

 

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ