Dominikowi Furmanowi grożą trzy lata więzienia!

, 20 lutego 2019
 • 14
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  14
  Shares

Najnowsze fakty w sprawie Dominika Furmana

Dominik Furman oskarżony?

Kilka dni tamu pisaliśmy o nie przyjemnym zajściu podczas meczu Wisły Płock i Jagiellonii Białystok, podczas którego to Dominik Furman – wychowanek Szydłowianki Szydłowiec miał użyć ostrych słów skierowanych do Tarasa Romanczuka.

Jest to dość odważne stwierdzenie, jednak ciężko się z nim nie zgodzić. Może to kwestia temperamentu Dominika. Jednak słowa jakie poniekąd miał wypowiedzieć Dominik Furman w stronę Tarasa Romanczuka, przekraczałyby wszelkie rodzaju abstrakcji oraz temperamentności. Furman miał bowiem nazwać Romanczuka banderowcem! Taką wersję przedstawił na Twitterze Arkadiusz Szczęsny, kierownik drużyny oraz sam Romanczuk w wywiadzie.

Zachowanie Dominika Furmana – „To już ogromna przesada…” >>>

Według najnowszych informacji, Podlaska Policja przyjrzy się całemu zajściu, do którego miało dojść podczas sobotniego meczu. – Policja już skontaktowała się z zawodnikiem Jagiellonii Białystok, który w niedzielę stawił się na komendzie i złożył zeznania.

Dominik Furman zaprzecza

Chociaż Dominik Furman, w oficjalnym oświadczeniu wszystkiemu zaprzeczył, to sprawie i tak przyjrzy się PZPN. Po zakończeniu postępowania sprawę zbada również ekstraklasowa Komisja Ligii! Jednak to nie koniec kłopotów zawodnika Wisły Płock. Jak dowiadujemy się od Rzecznika Podlaskiej Policji, nadkomisarza Tomasza Krupa, w rozmowie z WP SPORTOWYMI FAKTAMI, przyznał że Romanczuk zdążył już złożyć zeznania, a postępowanie karne jest w toku. Furmanowi grozić będą nawet trzy lata pozbawienia wolności!

– O całej sprawie dowiedzieliśmy się z przekazów medialnych, po wywiadzie udzielonym przez piłkarza Jagiellonii Białystok. Już sam ten fakt warunkował rozpoczęcie czynności, ponieważ mówimy o przestępstwie ściganym z urzędu. Do ich rozpoczęcia nie jest więc wymagany wniosek osoby pokrzywdzonej – powiedział Krupa.

Działania policji mają na celu sprawdzenie, czy na boisku w Białymstoku nie doszło do popełnienia przestępstwa z art. 257 Kodeksu Karnego. Mówi on, że “kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

My z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój wydarzeń i na bieżąco będziemy Państwa informować na portalu Odrowąż24.pl

Najciekawsze tematy tygodnia:

Warszawa LGBT+ Prezydent Warszawy podpisał deklarację!

Maturzyści z I SLO Bednarska w Warszawie zatańczyli Poloneza Równości

 

WIOSNA – Roberta Biedronia – Opodatkujemy tacę!

 

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ