Dotacje na prace konserwatorskie

, 15 września 2017
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

W dniu 8 sierpnia 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Opocznie podpisane zostały umowy o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków województwa łódzkiego pomiędzy Zarządem Powiatu Opoczyńskiego działającym w imieniu Powiatu Opoczyńskiego, reprezentowanym przez Starostę Opoczyńskiego Józefa Roga i Wicestarostę Marcina Baranowskiego, a Parafią Rzymskokatolicką pw. św. Mikołaja w Żarnowie

W dniu 8 sierpnia 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Opocznie podpisane zostały umowy o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków województwa łódzkiego pomiędzy Zarządem Powiatu Opoczyńskiego działającym w imieniu Powiatu Opoczyńskiego, reprezentowanym przez Starostę Opoczyńskiego Józefa Roga i Wicestarostę Marcina Baranowskiego, a Parafią Rzymskokatolicką pw. św. Mikołaja w Żarnowie reprezentowaną przez Proboszcza ks. Grzegorza Zbroszczyka i Kongregacją Oratorium św. Filipa Neri w Studziannie – Dom Zakonny z siedzibą w Poświętnem reprezentowaną przez Superiora ks. Jerzego Cedrowskiego.

Z uwagi na okres urlopowy, trzecia umowa dotycząca udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, podpisana została z ks. Henrykiem Wójcikiem Proboszczem Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jana Chrzciciela w Białaczowie w terminie wcześniejszym.

 

            Na podstawie Regulaminu udzielania dotacji z budżetu Powiatu Opoczyńskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków województwa łódzkiego, stanowiącego załącznik do uchwały Nr XVII/147/12 Rady Powiatu w Opocznie z dnia 20 czerwca 2012 r. Zarząd Powiatu Opoczyńskiego ogłosił nabór wniosków o udzielenie ww. dotacji w 2017 r.

W budżecie Powiatu Opoczyńskiego na ten cel w bieżącym roku została zabezpieczona kwota w wysokości 20 000 zł.

Na posiedzeniu w dn. 23 czerwca 2017 r. Zarząd ocenił wnioski pod względem formalnym i rozpatrzył pod względem merytorycznym, a następnie zarekomendował Radzie Powiatu udzielenie dotacji następującym podmiotom

 1. Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Studziannie – Dom Zakonny z siedzibą w Poświętnem,
 2. Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jana Chrzciciela w Białaczowie
 3. Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Mikołaja w Żarnowie,

 

Rada Powiatu w Opocznie podjęła w dn. 17 lipca 2017 r. uchwałę w sprawie udzielenia w 2017 r. dotacji na prace konserwatorskie przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków województwa łódzkiego i postanowiła:

 1. Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Studziannie – Dom Zakonny z siedzibą w Poświętnem udzielić dotację w wysokości 7 000 zł na prace remontowe przy kaplicy p.w. św. Anny w Poświętnem, ul. Główna 44 a w celu odtworzenia stanu pierwotnego zabytku i utrzymanie w dobrym stanie technicznym. Całkowity przewidywany koszt wynosi 56 218, 29 zł. Wnioskowana kwota stanowi 12,45 % całego kosztu przewidzianego na prace określone we wniosku.
 2. Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jana Chrzciciela w Białaczowie udzielić dotację w wysokości 6 000 zł na remont więźby dachowej z wymianą pokrycia dachowego, wymianę rynien i rur spustowych na południowej części dachu. Całkowity koszt zaplanowanych prac wynosi 101 166,33 zł. Wnioskowana kwota stanowi 5,93 % całkowitego wydatku przewidzianego na prace określone we wniosku.
 3. Parafii Rzymskokatolickiej św. Mikołaja w Żarnowie udzielić dotację  w wysokości 7 000 zł na roboty budowlane polegające na wykonaniu prac związanych z konserwacją i odnowieniem ram stalowych okien witrażowych wewnątrz kościoła, a także na konserwacji okien nieujętych w pierwszym etapie prac w 2016 r. w zabytkowym Kościele św. Mikołaja w Żarnowie. Całkowity przewidywany koszt zaplanowanych prac wynosi 70 000,00 zł. Wnioskowana kwota stanowi 10% przewidzianego wydatku.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Opocznie

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ