Wyjątkowa Droga Krzyżowa z Relikwiami Krzyża Świętego w Końskich

, 18 kwietnia 2019
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Droga Krzyżowa z Relikwiami Krzyża Świętego w ostatni piątek przeszła ulicami Końskich, co stacje Relikwie niesione były przez inne delegacje.

Droga Krzyżowa z Relikwiami Krzyża Świętego była niezwykła ucztą duchową dla wiernych. Piątkowa Droga Krzyżowa z Relikwiami Krzyża Świętego zgromadziła w koneckiej kolegiacie Św. Mikołaja, bardzo wielu wiernych chcących wziąć udział w tej podniosłej uroczystości. Drodze Krzyżowej przewodniczył ks. bp Ordynariusz Diecezji Radomskiej – Henryk Tomasik.

„Krzyż, to znak Chrystusa, znak nadziei, zbawienia i chrześcijaństwa. Krzyż, to sakrament, znak łaski, był źródłem mocy dla męczenników, natchnieniem dla wyznawców i oparciem dla każdego chrześcijanina. Wpatrujemy się dzisiaj w tą wielką tajemnicę Miłości, bo to właśnie w Miłość bez miary, objawia Chrystus w tajemnicy Krzyża, a jej adresatem jest każdy z nas. Linia pionowa Krzyża pokazuje niebo, wieczność, natomiast pozioma pokazuje braci, z którymi trzeba żyć, aby móc zasłużyć na to niebo. Dziś świat nie chce okazać wdzięczności Chrystusowi, świat lekceważy, drwi z Krzyża. Krzyż jest dla nas bramą, pozwalającą kształtować naszą postawę wierności. Wystawić Krzyż w naszym sercu, to znaczy uznać Chrystusa za jedynego przewodnika. Chociaż propozycji wokół jest mnóstwo, to jednak nie zdejmuj Krzyża ze ściany i nie wyrzucaj Go ze swojego serca” – podkreślał ks. bp – Henryk Tomasik.

„One są autentyczne, są na to dokumenty i było to sprawdzane przez 4 lata. Przed relikwiarzem są umieszczone, przetłumaczone dokumenty z 1774 roku ze stolicy Apostolskiej, papieża Klemensa XIV, jak również późniejsze potwierdzenie autentyczności dokumentu papieskiego, wystawione przez prymasa Królestwa Polskiego Michała Jerzego Księcia Poniatowskiego” – zaznaczał ks. dziekan parafii Św. Mikołaja w Końskich – Andrzej Zapart.

Droga Krzyżowa z Relikwiami Krzyża Świętego przeszła ulicami Końskich, a na poszczególnych stacjach Święte Relikwie niesione były przez poszczególne delegacje reprezentujące: władze kościelne, wojewódzkie, powiatowe, gminne, policjantów, strażaków, nauczycieli, związkowców, konecką młodzież, ale także fundatora relikwiarium, organizacje kościelne i księży z dekanatu koneckiego. Władze samorządu powiatowego reprezentował Grzegorz Piec – pełniący funkcję Starosty Koneckiego.

Źródło: konecki.powiat.pl
Opracował: Paweł Kubiak

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ