Działania „Ostatki” oraz „Widoczny na drodze – bezpieczny po zmroku”

, 9 lutego 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

W dniach 9 – 11.lutego br. na terenie powiatu szydłowieckiego policjanci przeprowadzą wzmożone działania pn. „OSTATKI, a w porze wieczorowo-nocnej „WIDOCZNY NA DRODZE – BEZPIECZNY PO ZMROKU”.

W weekend na terenie naszego powiatu policjanci  przeprowadzą wzmożone działania pn. „Ostatki”, których celem jest wyeliminowanie z ruchu kierujących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, a co za tym idzie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez tę kategorię uczestników ruchu drogowego.

Policyjne patrole będą kontrolować stan trzeźwości jednocześnie w kilku miejscach powiatu. Podczas prowadzenia akcji funkcjonariusze drogówki wykorzystają testery do pomiaru stężenia narkotyków w organizmie.

W czasie akcji policjanci sprawdzą także:

– stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,

– stan techniczny pojazdów, w tym poprawność oświetlenia pojazdu,

– przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego.

Podczas weekendu w porze wieczorowo-nocnej prowadzone będą równolegle działania „WIDOCZNY NA DRODZE – BEZPIECZNY PO ZMROKU”.

Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Pośpiech, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie bez zastanowienia na przejście dla pieszych – są to zachowania, które mogą doprowadzić do ciężkich obrażeń ciała bądź do śmierci pieszego.

Celem  działań pn. „OSTATKI” oraz „WIDOCZNY NA DRODZE – BEZPIECZNY PO ZMROKU” jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego, a w szczególności pieszych i rowerzystów. Poprzez takie działania Policja chce zachęcać niechronionych użytkowników dróg do tego, by korzystali z elementów odblaskowych, które realnie i bezpośrednio przyczyniają się do poprawy naszego bezpieczeństwa na drodze promując hasło: CHROŃ ŻYCIE ! NOŚ ODBLASKI!

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy.

st. sierż. Marlena Skórkiewicz

 

Źródło: KPP w Szydłowcu

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ