Działania pn. ,,Bezpieczny sierpniowy weekend”

, 14 września 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

W najbliższy weekend od 11 sierpnia do 15 sierpnia w godz. 6:00-22:00 na terenie powiatu koneckiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzić będą szereg akcji pod wspólną nazwą ,,Bezpieczny sierpniowy weekend”. W tym czasie wzmożonych kontroli na koneckich drogach mogą spodziewać się kierowcy, pasażerowie oraz piesi. W nadchodzący długi weekend od 11 sierpnia do 15

W najbliższy weekend od 11 sierpnia do 15 sierpnia w godz. 6:00-22:00 na terenie powiatu koneckiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzić będą szereg akcji pod wspólną nazwą ,,Bezpieczny sierpniowy weekend”. W tym czasie wzmożonych kontroli na koneckich drogach mogą spodziewać się kierowcy, pasażerowie oraz piesi.

W nadchodzący długi weekend od 11 sierpnia do 15 sierpnia w godz. 6:00-22:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich przeprowadzą kilka działań pod wspólną nazwą ,,Bezpieczny sierpniowy weekend”. Jak sama nazwa mówi, konecka drogówka prowadzić będzie akcje mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci w piątek szczególną uwagę będą zwracać na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi będą sprawdzać m.in. czy piesi korzystają z chodników, sygnalizacji świetlnej, czy poruszają się w sposób prawidłowy po drodze oraz czy używają elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym.  W sobotę swoją szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócą na bezpieczeństwo przewożonych pasażerów . Tego dnia policjanci będą przede wszystkim sprawdzać, czy pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. Ponad to te działania będą miały na celu uświadomienie pasażerom, że ich asertywna postawa w relacji z kierowcą, może mieć wpływ na jego zachowanie, a kierowca powinien być świadomy, że przewożąc pasażerów jest odpowiedzialny za ich życie i zdrowie. Zatem sobota 12 sierpnia będzie t.zw. ,,Dniem bezpiecznego pasażera”. Działania koneckiej drogówki zakończą się we wtorek o godz. 22:00. Tego dnia policjanci będą kontrolować, czy kierowcy poruszają się z przepisową prędkością.

Opr. PP

 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Końskich

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ