Dzięki krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa nietrzeźwy kierujący odpowie przed sądem

, 14 września 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich podczas weryfikacji zagrożenia wskazanego w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zatrzymali do kontroli drogowej 43-latka z gminy Fałków, który kierował osobowym volkswagenem. Mężczyzna w swoim organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Teraz może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich podczas weryfikacji zagrożenia wskazanego w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zatrzymali do kontroli drogowej 43-latka z gminy Fałków, który kierował osobowym volkswagenem. Mężczyzna w swoim organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Teraz może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu każdy obywatel może anonimowo przekazać informację o zagrożeniach występujących w okolicy.  Głównym założeniem tego narzędzia jest ukierunkowanie działań Policji w taki sposób, aby jeszcze skuteczniej służyć społeczeństwu. Niedawno w Fałkowie na DK42 wskazane zostało miejsce, w którym kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. Dzięki tej informacji mundurowi w Fałkowie na ul. Przedborskiej, podczas dzisiejszej weryfikacji naniesionego na mapę zagrożenia zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena, którym kierował 43-latek z gminy Fałków. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości okazało się, że w jego organizmie znajduje się 1,5 promila alkoholu. Policjanci mężczyźnie zatrzymali prawo jazdy. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Opr. PP

 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Końskich

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ