Dzień Babci i Dziadka z szydłowiecką policją

, 19 stycznia 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

W związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka, szydłowieccy policjanci wręczali seniorom elementy odblaskowe oraz ulotki informacyjne kampanii społecznej „Bezpieczny Senior”.

Nadchodzące święto Babci i Dziadka to czas, kiedy nasi bliscy obsypywani są kwiatami i życzeniami.Przy tej okazji policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii szydłowieckiej policji, w trosce o bezpieczeństwo naszych seniorów, przeprowadzili działania profilaktyczne. Funkcjonariusze przestrzegali starszych mieszkańców przed zagrożeniami, z jakimi mogą się spotkać oraz przypominali o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, dzięki którym po zmroku pieszy jest widoczny z odległości około 150 metrów. Szydłowieccy policjanci przekazywali babciom i dziadkom opaski odblaskowe, ulotki informacyjne „Bezpieczny Senior” oraz życzenia z okazji ich święta.

Wspaniałą okazją do podjęcia działań na rzecz bezpieczeństwa osób starszych stało się spotkanie z najmłodszymi pociechami Babć i Dziadków z Samorządowego Przedszkola w Gąsawach Plebańskich. Dzieciom wręczono opracowane przez Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu oświadczenie dla Babci lub Dziadka, aby nie stali się ofiarą oszustwa.

Policja przypomina: jeśli nie chcemy zostać ofiarą oszustwa, musimy przede wszystkim należy zachować ostrożność – jeżeli dzwoni do nas osoba, która podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności. Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje.

Każdorazowo, kiedy sytuacja wydaje się podejrzana, należy dzwonić na numer alarmowy 997 lub 112.

 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ