Dzień Otwarty w szkołach specjalnych CKZiU w Szydłowcu

, 10 maja 2019
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

9 maja w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu miał miejsce Dzień Otwarty dla rodziców i uczniów, rozpoczynających naukę.

W czwartek  9 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu miał miejsce Dzień Otwarty dla rodziców i uczniów, którzy rozpoczną naukę w klasach pierwszych.  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego jest jedną z placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Szydłowiecki. Dzień Otwarty odbył się przy obecności Starosty Szydłowieckiego Włodzimierza Górlickiego. Wydarzenie było okazją do zapoznania się z ofertą kształcenia CKZiU, obejrzenia placówki od wewnątrz i obserwacji prowadzonych tu zajęć. Zaangażowani w organizację dnia nauczyciele i uczniowie przygotowali wiele atrakcji dla zaproszonych gości.

Zebranych przywitał dyrektor placówki Sławomir Drabik. Przedstawił informacje o szkołach specjalnych, które wchodzą w skład Centrum.  Następnie zaprezentowano krótki program artystyczny, gdzie swoje umiejętności mogli pokazać uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy i Szkoły Branżowej I stopnia. Rodzicom i uczniom o funkcjonowaniu Szkoły Podstawowej Specjalnej i prowadzonych tam zajęciach specjalistycznych oraz atrakcjach jakie czekają na uczniów podczas całego roku szkolnego, opowiedziała Dorota Giszko-Stawecka, nauczyciel CKZiU.

Po tej części spotkania nadszedł czas na zwiedzanie budynku szkoły. Goście zobaczyli pokaz kick-boxingu przygotowany dla nich przez sportowców Klubu Sportowego Viktoria. Obejrzeli sale do zajęć specjalistycznych, pracownie praktycznej nauki zawodu, sale lekcyjne i przyjrzeli się odbywającym się w nich zajęciach. Zwiedzający mieli okazję skosztować ciast i słodkości przygotowanych przez cukierników i kucharzy, którzy uczą się zawodu w CKZiU. Po prezentacji szkoły rodzice uczniów klas młodszych zostali zaproszeni i przewiezieni do placówki filialnej w Śmiowie, gdzie mieszczą się oddziały Szkoły Podstawowej Specjalnej.

Szkoły Specjalne w CKZiU to szkoły publiczne. Nauka w nich jest bezpłatna. Szkoły przeznaczone są dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego – z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim, z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, niepełnosprawnością ruchową. Realizowane są tu wszelkie zalecane zajęcia specjalistyczne (m.in. rehabilitacyjne, logopedyczne, pomoc psychologa szkolnego). Szkoła stale współpracuje z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Szydłowcu i innymi jednostkami działającymi na rzecz uczniów i ich rodziców. Placówka oferuje bezpłatny dowóz i ciepły posiłek. Dla uczniów spoza gminy możliwe jest zakwaterowanie w pobliskim internacie.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją oraz do  skorzystania z oferty Szkół Specjalnych w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szydłowcu.

Źródło: szydlowiecpowiat.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ