“Dzień Zawodowca” w ZS im. KOP w Szydłowcu

, 27 marca 2019
 • 26
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  26
  Shares

21 Marca do Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu zawitali licznie uczniowie z okolicznych gimnazjów i szkół podstawowych aby przyjrzeć się jak wygląda szkoła.

W ten sposób goście mogli przyjrzeć się jak wygląda szkoła i jak aktywnie można spędzać w niej czas. Aby uczcić “Dzień Zawodowca” specjalnie przygotowane zostały różnorakie pokazy i warsztaty. Po obejrzeniu prezentacji o szkole i oferowanych kierunkach goście mieli okazję zobaczyć jak udzielić pierwszej pomocy osobie, która jest nieprzytomna. Kolejnymi punktami programu były: pokazy stolarskie, gdzie zaprezentowano jak wygląda praca stolarza i z czym się ona wiąże. Sala była wypełniona różnego rodzaju elementami drewnianymi, modelami mebli i narzędziami do obróbki drewna; pokazy informatyczne, gdzie uczniowie z Technikum Informatycznego przygotowali ciekawe ćwiczenia na komputerach oraz pokazy fizyczno-matematyczne.

Na parterze na gimnazjalistów czekały kolejne atrakcyjne zajęcia. Pierwszym z nich był pokaz strzelecki, podczas którego można było sprawdzić swoją celność strzelając zarówno z broni krótkiej, jak i długiej; następnie pokaz fryzjerski połączony z konkursem na najlepszą fryzurę. Kolejnym przystankiem wycieczki po szkole było spotkanie z policjantami z KPP Szydłowiec i KW w Radomiu. Uczniowie zainteresowani klasą o profilu ogólnopolicyjnym mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda praca policjanta oraz obejrzeli pokaz kryminalistyki. Na placu apelowym policyjne ścigacze i profesjonalne auta prezentowali funkcjonariusze KW Policji w Radomiu, a towarzyszył im budzący wiele sympatii i zachwytu pies – funkcjonariusz wraz ze swoim opiekunem. Dosłownie parę kroków dalej, na sali gimnastycznej, odbyły się zajęcia z samoobrony, w trakcie których uczniowie ZS KOP pokazywali swoje umiejętności w tej dziedzinie. Zaprezentowali skuteczne formy obrony i ataku. Obok, na tej samej sali, uczennice z ZS KOP poprzez taniec, przy dźwiękach żywiołowej muzyki, proponowały jak dbać o formę za pomocą zumby. Nie zabrakło również kulinarnych propozycji, przygotowanych przez uczniów klas technikum żywienia i zwiedzania budynku Internatu.

Na zewnątrz również czekała na gości atrakcja – pokaz ciężkiego sprzętu przygotowany przez firmę Toolmex Truck. Firma znana na szydłowieckim rynku pracy jest od kilku lat partnerem szkoły. Uczniowie kształcący się w zawodzie elektromechanik właśnie tam mogą realizować swoje praktyki zawodowe. Chętni mogli spróbować się poruszać się wózkiem widłowym i wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami jakie ufundowała firma ToolmexTruck.

Dyrekcja Zespołu Szkół im. KOP pragnie serdecznie podziękować osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i realizację dnia otwartego. Szczególne podziękowania kierujemy w kierunku Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu i firmy ToolmexTruck, które aktywnie włączyły się w promowanie naszej oferty edukacyjnej. Wyrazy podziękowania kierują również wobec Dyrektorów Szkół, które ich odwiedziły – za umożliwienie młodzieży przyjścia na dzień otwarty, oraz przybyłym nauczycielom. Dziękują również uczniom ZS KOP za to, że tak chętnie i licznie włączyli się w akcję upowszechniania wiedzy o naszej szkole. Szkoła ma nadzieję, że ich oferta okaże się atrakcyjna i z wieloma uczniami szkół gimnazjalnych i szkół podstawowych spotkają się w nowym roku szkolnym 2019/2020.

Źródło: szydlowiecpowiat.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ