Głosuj na wybrane inicjatywy społeczne!

, 18 maja 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”, nad którym patronat objął Burmistrz Szydłowca.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 W regionie konkurują ze sobą: Fundacja „Pro Civitas Bono”, Caritas Diecezji Radomskiej oraz Stowarzyszenie „Latorośl”. Liczy się każdy głos! Głosuj już dziś.

Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na – ich zdaniem – najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.
W Szydłowcu i okolicach w głosowaniu udział biorą:

Fundacja „Pro Civitas Bono”

Celem projektu jest integracja oraz aktywizacja społeczna i kulturalna osób chorych, samotnych, niepełnosprawnych i niesamodzielnych przebywających w ośrodkach opieki i wsparcia – szpitalach, domach pomocy społecznej, domach dziecka, szkołach specjalnych, zmarginalizowanych społecznie i kulturowo. Udział w warsztatach ludowych będzie miał istotny walor terapeutyczny, pozwoli zapomnieć o chorobie i bólu, zachęci do wspólnej zabawy i honorowej rywalizacji, da zastrzyk pozytywnej energii.

Caritas Diecezji Radomskiej

Radosne dzieci, którym daje się szanse na rozwój to najważniejsza korzyść projektu. Ten projekt pozwoli na wprowadzenie najmłodszych w aktywny, zdrowy i sportowy świat. Niwelowanie różnic dotyczących poziomu aktywności, zapobieganie otyłości i nadwadze oraz promocja prozdrowotnych, społecznych i wychowawczych wartości sportu – to główne założenia projektu. Basen, piłka nożna, siatkówka, eco-warsztaty – nie ma nic fajniejszego jak trening, dobra zabawa i wielka letnia frajda w Radomiu.

Stowarzyszenie „Latorośl”

Celem warsztatów jest wprowadzenie min. 120 uczniów radomskich szkół podstawowych w fascynujący świat druku 3D. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanego instruktora. Podczas 2 godzin lekcyjnych, dzieci m.in. uzyskają odpowiedź na pytanie co to jest druk 3D, jak wykorzystywany jest w praktyce oraz poznają pionierów druku 3D. Uczniowie wezmą również udział w zabawie w drukarnię 3D, oraz zaprojektują swój pierwszy, prosty model przestrzenny w programie TinkerCAD.

Każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie.

W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Oznacza to, że Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności.

Razem możemy więcej!

W dotychczasowych trzech edycjach programu Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując na ich realizację 2,15 mln złotych. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę projektów, na które można głosować w IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy

 

źródło: UM Szydłowiec, www.szydlowiec.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ