Gmina Skarżysko – Kamienna: podwyżki wynagrodzeń

, 25 stycznia 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

– Sytuacja finansowa gminy, dzięki naszemu umiejętnemu zarządzaniu, poprawiła się na tyle, że mogliśmy podjąć decyzję o kolejnych podwyżkach dla najmniej zarabiających pracowników – mówi prezydent miasta, Konrad Krönig.

Pracownicy administracji i obsługi skarżyskich placówek oświatowych otrzymali podwyżki wynagrodzeń. – Sytuacja finansowa gminy, dzięki naszemu umiejętnemu zarządzaniu, poprawiła się na tyle, że mogliśmy podjąć decyzję o kolejnych podwyżkach dla najmniej zarabiających pracowników – mówi prezydent miasta, Konrad Krönig.

Przypomnijmy, że pierwsza regulacja wynagrodzeń pracowników administracji i obsługi gminnych placówek oświatowych miała miejsce w 2016 roku. Już wówczas prezydent i skarbnik miasta zapowiadali, że jest to pierwszy krok do dalszej regulacji pensji.

Decyzja o podwyżkach zapadła w minionym tygodniu, a dzisiaj – w czasie spotkania w Urzędzie Miasta – poinformowani zostali o tym dyrektorzy placówek oświatowych. Podwyżki wynagrodzenia zasadniczego wynoszą od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Nowe pensje obowiązują od 1 stycznia 2018 roku, a więc pracownicy otrzymają wyrównania.

– Naszą intencją jest podniesienie wynagrodzeń zasadniczych pracownikom z najniższymi pensjami, a więc pracownikom działów administracji i obsługi naszych szkół i przedszkoli – podkreślił Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta, który o decyzji w sprawie wynagrodzeń poinformował dzisiaj dyrektorów miejskich szkół i przedszkoli. Zapewnił również, że w budżecie zabezpieczono pieniądze na regulację wynagrodzeń, a sama decyzja została poprzedzona szczegółowymi analizami. – Mamy nadzieję, że nie jest to ostatnia podwyżka wynagrodzeń w tym roku – dodawał zastępca prezydenta miasta, Krzysztof Myszka.

Autor: Izabela Szwagierek
Źródło: Urząd Miasta w Skarżysku- Kamiennej

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ