II Kongres Opocznian za nami

, 18 grudnia 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

16 grudnia w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbył się II Kongres Opocznian. Wydarzenie ma na celu wyróżnienie osób, które pochodzą z Opoczna, lub są z nim związane, i promują miasto w różnych częściach kraju i za granicą.

16 grudnia w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbył się II Kongres Opocznian. Wydarzenie ma na celu wyróżnienie osób, które pochodzą z Opoczna, lub są z nim związane, i promują miasto w różnych częściach kraju i za granicą. Rafał Kądziela, burmistrz Opoczna, przywitał wszystkich gości, a następnie sekretarz miasta, Tomasz Łuczkowski, przypomniał wszystkim zgromadzonym o idei kongresu.

Głównym punktem wydarzenia było wręczenie Złotych Ester – nagrody przeznaczone są dla opocznian działających w różnych dziedzinach. Tego wieczoru statuetki wręczali burmistrz miasta (Rafał Kądziela), zastępcy burmistrza (Zbigniew Sobczyk i Anna Zięba) i sekretarz miasta (Tomasz Łuczkowski). Nagrody otrzymali: Andrzej Bieńkowski, Marta Budzyńska-Giersz, Edyta Cieślik-Moczek, prof. Wiesław Rzońca.

Tego wieczoru wręczono także statuetki Honorowego Konsultanta, które otrzymali: Grzegorz Piechna, Ariel Silverstone, ks. Sławomir Wiktorowicz, Marie Barnova, Waldemar Łubowski oraz rodzina Kozerawskich. Nagrody wręczali zastępcy burmistrza (Zbigniew Sobczyk i Anna Zięba), dyrektor MDK (Andrzej Śliwka), skarbnik gminy (Barbara Bąk), dyrektor Muzeum Regionalnego (Adam Grabowski) oraz dyrektor Biblioteki Miejskiej (Jerzy Misiurski).

Serdeczne gratulacje i pamiątkowy dyplom otrzymał również Robert Telus, poseł na Sejm RP, który niedawno świętował 10-lecie działalności parlamentarnej. Kongres uświetnił występ Izabeli Trojanowskiej oraz oprawa muzyczna w wykonaniu Orkiestry Miejskiej. Wydarzenie poprowadził wieloletni dziennikarz TVP Łódź – Leszek Bonar.

 

Źródło: Urząd Miejski w Opocznie
Zdjęcie: Urząd Miejski w Opocznie

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ