Prezydent Skarżyska interweniuje w sprawie budowy tunelu pod torami

, 4 kwietnia 2019
 • 4
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  4
  Shares

Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig po raz kolejny zaapelował do świętokrzyskich parlamentarzystów o lobbowanie w sprawie pozyskania dodatkowych pieniędzy na realizację przez PKP PLK S.A. inwestycji w obrębie skarżyskiego Dworca PKP.

Prezydent wystosował także pismo do marszałka województwa z prośbą o przeanalizowanie możliwości zwiększenia dofinansowania dla inwestycji tunelu pieszo-rowerowego.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. unieważniły przetarg na inwestycję, której elementem ma być m.in. budowa tunelu pieszo-rowerowego pod torami przy Dworcu PKP w Skarżysku. Przypomnijmy, że złożone w przetargu oferty znacznie przewyższały kwotę przeznaczoną na ten cel przez inwestora (czyli PKP PLK S.A.). Zakładana wartość projektu to ponad 45 mln, z czego 85% wydatków kwalifikowalnych to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Najniższa, złożona w przetargu oferta wynosiła prawie 85 mln zł. Kolejny przetarg ma zostać ogłoszony przez PKP PLK jeszcze w tym roku.

Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig podkreśla duże znaczenie inwestycji dla miasta i zaniepokojony trudnościami przy jej realizacji po raz kolejny zaapelował do parlamentarzystów ziemi świętokrzyskiej, by lobbowali w sprawie zrealizowania tego projektu oraz znalezienia dodatkowych pieniędzy na ten cel. Prezydent zwrócił się także do marszałka województwa świętokrzyskiego z apelem o przeanalizowanie możliwości zwiększenia dofinansowania na realizację tejże inwestycji.

Zdajemy sobie sprawę, że bez zdecydowanych działań na rzecz tej inwestycji, jej realizacja jest zagrożona, stąd mój apel o podjęcie działań, które realnie przyczynią się do powodzenia projektu – wyjaśnia prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig.

Tunelu

Źródło: um.skarzysko.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ