Inwestycje w gminie Mirów

, 15 grudnia 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Jesienią zrealizowano kilka inwestycji drogowych w gminie Mirów. Obecnie kończą się prace nad termomodernizacją budynków użytkowych, a w 2018 roku zostanie zmodernizowany kolejny odcinek drogi.

Tej jesieni zrealizowano kilka inwestycji drogowych w gminie Mirów. Wykonano remonty dróg w Zbijowie Dużym i Mirówku oraz przebudowano drogę gminną nr 400308W na odcinku Mirów Nowy – Mirów Stary. W ramach tej inwestycji, zmodernizowany został także odcinek 540 metrów drogi gruntowej, która położona była na bardzo podmokłym terenie. Droga została podwyższona, wykonano rowy, a nawierzchnia z kruszywa łamanego została ułożona na trwałej podbudowie. Rok temu miał miejsce pierwszy etap tej inwestycji, kiedy to powstał odcinek o długości 300 metrów. Zadanie zostało dofinansowane w kwocie 100 000 złotych z funduszy pochodzących z budżetu województwa mazowieckiego. Łączny koszt inwestycji wyniósł 204 600 złotych.

Dobiegają końca prace nad unijną inwestycją ,,Termomodernizacja i zastosowanie odnawialnych źródeł energii na obiektach użyteczności gminy Mirów”. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zbijowie Małym wykonano nową elewację, wkrótce zamontowane zostaną także pompy ciepła i zakończona zostanie termomodernizacja całego budynku. Takie same urządzenia montowane są w Świetlicy Wiejskiej w Bieszkowie Górnym. Celem projektu jest zwiększenie efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej na terenie gminy Mirów, redukcja emisyjności oraz kosztów związanych z obsługą energetyczną i zwiększenie termoizolacyjności budynków. Całkowita wartość inwestycji to 1 366 713 złotych. Wysokość dofinansowania z Funduszy Europejskich stanowi 80% wszystkich wydatków związanych z projektem.

29 listopada Wojewoda Mazowiecki zatwierdził ostateczną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach ,,Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019″ na rok 2018. Zadanie zgłoszone przez gminę Mirów znalazło się na 20 miejscu (spośród 85 gmin) – zgłoszona inwestycja obejmuje przebudowę 995-metrowego odcinka drogi gminnej nr 400308 w Rogowie. W ramach zadania zostanie ułożona asfaltowa nawierzchnia, wyniesione przejście dla pieszych, powstanie szeroki chodnik i zatoczka autobusowa, a wjazdy na posesje zostaną wykonane z kostki brukowej. Planowane jest także wzmocnienie rowów.

 

Źródło: Urząd Gminy Mirów

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ