IV GALA BOKSU W OPOCZNIE

, 3 października 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

W sobotę, 29 września, na hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych Nr 1 w Opocznie odbyła się IV Gala Boksu o Puchar Burmistrza Opoczna, którą uroczyście otworzył sam włodarz miasta Rafał Kądziela.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Podczas swojego wystąpienia podkreślił on rangę tego ważnego – w sportowym kalendarzu Opoczna – wydarzenia, dającego mieszkańcom i sympatykom tej dyscypliny możliwość podziwiania na ringu znakomitych bokserów i wspaniałych gości honorowych, którzy również swoją obecnością uświetnili sobotnią Galę.

W ceremonii otwarcia udział wzięli m.in.: Anna Zięba i Zbigniew Sobczyk, zastępcy burmistrza, Tomasz Łuczkowski, sekretarz miasta, Wiesław Wołkiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Opocznie oraz Adam Pokusa z Klubu Sportów Walki K.O. Opoczno.

Łącznie na opoczyńskim ringu swoje bokserskie umiejętności w 21 walkach zaprezentowało 42 zawodników i zawodniczek reprezentujących 13 klubów z województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodnio-pomorskiego i mazowieckiego.

W opoczyńskiej Gali Boksu udział wziął także Grzegorz Skrzecz – medalista mistrzostw świata, który nie tylko obserwował młode talenty trudnej sztuki pięściarskiej, ale również sędziował walki w ringu.

Wspaniały i momentami wręcz ogłuszający doping naszych kibiców, nie tylko dla pięściarzy z Klubu Sportów Walki KO Opoczno po raz kolejny udowodnił, że Gala Boksu o Puchar Burmistrza Rafała Kądzieli jest ważnym wydarzeniem dla klubów pięściarskich – zarówno tych z województwa łódzkiego, jak i z innych części kraju, czego dowodem była obecność pięściarzy z pozostałych województw.

Najlepszym zawodnikiem powiatu opoczyńskiego okazał się Daniel Dziubek z Klubu Sportów Walki K.O. Opoczno, któremu statuetkę wręczył Andrzej Kopania, prezes MPK w Opocznie. Warto podkreślić, że Klub z Opoczna został wyróżniony również statuetką za organizacje tegorocznej Gali.

Najlepszym Klubem województwa łódzkiego został KSW K.O. Opoczno. Jednak to nie jedyny sukces opoczyńskiego Klubu, bowiem najlepszą zawodniczką turnieju okazała się Karolina Pokusa z KSW K.O. Opoczno, natomiast najlepszym zawodnikiem – Marcin Chudobiński z RKS Łódź.

RKS Łódź jako najlepszy Klub całego turnieju zdobył również Puchar Burmistrza Opoczna, który wręczył sam Rafał Kądziela.

Na zakończenie imprezy organizatorzy podziękowali wszystkim gościom, sponsorom i osobom zaangażowanym i mającym swój wkład w organizację IV Gali Boksu.

Każdy zawodnik otrzymał medale, dyplomy i płytkę okolicznościową, którą wykonała Ceramika Paradyż Sp. z o.o. Na zawodników czekało także szereg cennych nagród, a wszystko to dzięki wsparciu licznych sponsorów.

Galę poprowadził Jerzy Misiurski.

IV Gala Boksu w Opocznie IV Gala Boksu w Opocznie IV Gala Boksu w Opocznie IV Gala Boksu w Opocznie IV Gala Boksu w Opocznie IV Gala Boksu w Opocznie IV Gala Boksu w Opocznie IV Gala Boksu w Opocznie IV Gala Boksu w Opocznie

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ