Jakie krzesła wybrać do salonu?

, 25 marca 2019
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Shares

Salon to bez wątpienia jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Spędzamy tam czas wolny, spożywamy posiłki oraz przyjmujemy gości. Salon kojarzy nam się z miejscem, w którym znajduję się duża kanapa, stół, biblioteczki oraz… krzesła, które są jednym z najistotniejszych elementów wystroju naszego salonu.

Jakie warunki spełnia idealnie dobrane krzesło?

Krzesła powinny odpowiadać naszym indywidualnym wymaganiom oraz potrzebom. Warto pamiętać również o tym, że powinny komponować się z resztą mebli – więcej na temat kompozycji przestrzennej pisaliśmy w tym artykule.  Coraz częściej odrzucamy zakup gotowych kompozycji, a decydujemy się na meble stworzone na zamówienie. Czym kierować się, jeśli chcemy wybrać idealne krzesła do salonu?

Minęły już czasy, kiedy krzesła oraz fotele stanowiły jedynie praktyczne przedmioty codziennego użytku. Coraz mniej czasu spędzamy w swoich domach, dlatego meble zaczęły pełnić dodatkową funkcję – dekoracyjną. Oczywiście nadal odgrywają rolę przedmiotów codziennego użytku, jednak to dodatkowe zastosowanie zmieniło wymiar doboru mebli do swojego mieszkania. Dlatego przy zakupie krzeseł do salonu powinny one być nie tylko funkcjonalne, ale wygodne i estetyczne.

Salon to miejsce relaksu i odpoczynku, dlatego szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na wygodę. Decydując się na konkretny model krzesła często jego wygląd idealnie wkomponowuje się w aranżację naszego salonu, jednak nie jest ono tak komfortowe, jak byśmy tego chcieli. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest zamówienie odpowiedniego modelu według naszych potrzeb. Zrobić to można np. dzięki firmie Stolmos, która specjalizuję się w produkcji krzeseł.

Gdy jednak decydujemy się na zakup w popularnych dyskontach meblarskich, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę czy krzesło zapewni nam odpowiednią postawę przy stole, a także jak głębokie i miękkie jest siedzisko – zbyt długie może sprawić, że nie oprzemy się wygodnie, natomiast zbyt krótkie może przyczynić się do mało komfortowego ułożenia rąk. Warto też pamiętać, że krzesła powinny być odpowiednio wyprofilowane. Dlatego w zależności od naszych potrzeb powinniśmy wybrać modele z lub bez podłokietników. Przy dłuższym użytkowaniu zły wybór może doprowadzić do poczucia zmęczenia i zwyrodnień naszych kręgosłupów.

Materiały i produkcja

Wysoka eksploatacja naszych mebli powinna także równać się z doborem odpowiednich materiałów. Dyskonty meblarskie często oferują materiały podrzędne, które przy dłuższej eksploatacji szybko się niszczą. Jest to kolejny aspekt, dla którego warto zdecydować się na meble produkowane detalicznie.

Idealnym rozwiązaniem dla tradycjonalistów jest zakup krzeseł drewnianych – kojarzonych z ponadczasową elegancją i gustownością. Osoby preferujące nowocześniejsze formy powinny poszukać np. krzeseł z obiciami lub konstruowanych z metalu oraz plastiku.

Warto pamiętać, że krzesła na ogół kojarzone są z innymi pomieszczeniami naszych domów – kuchnią lub jadalnią. Jednak idealnie dopasowane krzesło do naszego salonu, może wnieść nowy, nietuzinkowy wymiar wystroju naszego wnętrza. Na pierwszy rzut oka, zakup krzeseł może wydawać się banalny. Jednak biorąc pod uwagę wszystkie aspekty idealnie dobranego krzesła, wybór staję się znacznie trudniejszy. Dlatego przed ostateczną decyzją warto poznać opinię fachowców oraz specjalistów, którzy doradzą nam jakie krzesło wybrać!

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie stolmos.pl

Artykuł Sponsorowany

stolmos krzesła

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ