„Jesteśmy razem” – XVI edycji mikołajkowego spotkania integracyjnego

, 5 lutego 2019
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

Fundacja „Uśmiech Dziecka To Nasz Cel” i Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Wielkiego w Opocznie byli organizatorami XVI edycji mikołajkowego spotkania integracyjnego.

 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

Odbyło się ono w piątek, 1 lutego, pod hasłem „Jesteśmy razem”. Głównym adresatem spotkania były niepełnosprawne dzieci z terenu powiatu opoczyńskiego.

W imprezie wzięli udział podopieczni Fundacji, uczniowie, rodzice, opiekunowie i przedstawiciele takich placówek jak: przedszkole Nr 8 w Opocznie, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy „Centrum Edukacji i Rozwoju”, Rodzinny Dom Dziecka w Mroczkowie Gościnnym, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Opocznie, Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Bielowicach, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Opocznie, czy Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Wielkiego w Opocznie.

Łącznie w spotkaniu wzięło udział ok. 400 podopiecznych, którym towarzyszyli ich rodzice i opiekunowie.

Dla wszystkich przygotowany został szereg wyjątkowych atrakcji, a samo spotkanie stanowiło okazję do wzajemnej integracji, która odbywała się w pełnej serdeczności i życzliwości atmosferze.

Jednym z punktów piątkowego spotkania był między innymi program artystyczny w wykonaniu znanego choćby z „Ziarna” – programu TVP dla dzieci – ks. biskupa Antoniego Długosza.

Nie zabrakło również życzeń z okazji 25-lecia sakry biskupiej, występu grupy cyrkowej, wizyty św. Mikołaja, który rozdawał prezenty oraz zabawy integracyjnej i słodkiego poczęstunku.

Warto podkreślić, że w spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych. Opoczyński magistrat reprezentował Dariusz Kosno burmistrz Opoczna, który wyraził słowa uznania w kierunku organizatorów za przygotowanie tak wyjątkowego wydarzenia, a także życzył wszystkim wspaniałej zabawy.

Zofia Dębowska, skarbnik Fundacji, w swoim przemówieniu podkreśliła, że przedsięwzięcie nie odbyłoby się, gdyby nie pomoc i zaangażowanie wielu ludzi o dobrych sercach. Podziękowała ona m.in. władzom samorządowym, sympatykom wydarzenia, sponsorom oraz wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc w organizację imprezy.

Zaznaczyła również, że organizowane już od 16 lat spotkania mikołajkowe dają wiele radości wszystkim dzieciom z niepełnosprawnościami, dla których jest to okazja do tego, by wyjść z domu i spędzić radośnie swój czas.

Źródło: opoczno.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ