Jeździć na nartach każdy może

, 14 marca 2019
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

Dziewięć lat z rzędu uczniowie zapoznawali się z podstawowymi elementami nowej dyscypliny sportowej nie objętej programem nauczania w szkole.

Pod hasłem Jeździć na nartach każdy może odbyły się zajęcia sportowe dla młodzieży gminy Stąporków będącej członkami Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Staszic” działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im Stanisława Staszica w Stąporkowie.

W dniach od 13 do 15 lutego na stoku narciarskim „Snow Park Sabat Krajno” szusowali na nartach uczniowie  klas pierwszych liceum i technikum oraz pasjonaci sportu z starszych klas. Projekt opracowany i koordynowany przez Prezesa Klubu Pana Roberta Kusztala i Panią Sekretarz Justynę Serek, współfinansowany przez Burmistrza Stąporkowa Panią Dorotę Łukomską ze środków Urzędu  Gminy w ramach wsparcia projektu z zakresu rozwoju sportu.

Głównym celem realizacji zadania było zorganizowanie kursu nauki jazdy na nartach, aby upowszechnić  wśród młodych mieszkańców gminy uprawianie  narciarstwa zjazdowego. Dziewięć lat z rzędu uczniowie zapoznawali się z podstawowymi elementami nowej dyscypliny sportowej nie objętej programem nauczania w szkole. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów  Szkoły Narciarskiej SkySkiSędek wykonywali następujące elementy: pług, łuki płużne, skręt z pługu, skręt NW, skręt równoległy ślizgowy, śmig.

Początki dla niektórych były niełatwe, ale zapał młodzieży oraz doświadczenie prowadzących pomogły przezwyciężyć wszelkie trudności. Wszyscy wytrwali do końca i  nauczyli się jeździć na Na stoku obecna była także Dyrektor Zespołu Szkół Pani Hanna Rzepka, która uczestniczyła w zajęciach, obserwowała jakie postępy poczynili uczniowie. Na zakończenie kursu kursanci otrzymali Certyfikat Ukończenia Kursu Narciarskiego. Opiekę  wychowawczą nieodpłatnie sprawowali  nauczyciele: Bożena Hozer, Monika Grabusińska, Robert Kusztal, Dorota Fitas.

Źródło: staporkow.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ