Kampania “Dzielnicowy bliżej nas”

, 7 lutego 2018
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie włączył się w współpracę na rzecz kampanii „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

Kampania i jej główne zadania

Jej głównym zadaniem jest prowadzenie działań profilaktycznych w środowisku wiejskim celem podniesienia świadomości odnośnie zagrożeń związanych z oszustwami i kradzieżami, których ofiarami padają osoby starsze, samotne bądź niezaradne życiowo.

Dnia 5 lutego 2018r o godzinie 16:00 w Świetlicy Wiejskiej w Sitowej odbyło się spotkanie z mieszkańcami, w którym wzięli udział dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Opocznie oraz pracownicy socjalni MGOPS w Opocznie. W trakcie spotkania omówiono szczegółowo najczęściej stosowane metody oszustw, gdzie osoby nieuprawnione podają się za urzędników lub funkcjonariuszy publicznych stosując oszustwo takie jak: „metoda na wnuczka”, „na policjanta”, „na pracownika socjalnego”, „pracownika elektrowni”. Dzielnicowi wspomnieli również o zagrożeniach związanych z zakupami przez Internet, odbieraniem połączeń telefonicznych z nieznanych numerów, po odebraniu których naliczane dodatkowe koszty połączeń. Uczestnicy spotkania – mieszkańcy sołectwa Sitowa wraz z Sołtysem panią Krystyną Świerczyńską, bardzo chętnie i aktywnie udzielali się w dyskusji, zadawali pytania, dzielili się własnymi doświadczeniami i refleksjami. Wyrazili chęć kolejnego spotkania.

Krajowa Mapa Zagrożeń i Bezpieczeństwa

Spotkanie umożliwiło omówienie zagadnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, mieszkańcy Sitowej dowiedzieli się czym jest taka mapa i w jaki sposób mogą z niej korzystać. Pani Sołtys miejscowości Sitowa, z pomocą dzielnicowego zaznaczyła na Krajowej Mapie Zagrożeń obiekt należący do miejscowości Sitowa, na którym dochodzi do aktów wandalizmu.

Dyrekcja Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie wraz z pracownikami socjalnymi dziękuje dzielnicowym KPP w Opocznie za inicjatywę i dobrą współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców gminy Opoczno.

Źródło: MGOPS w Opocznie

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ