Kandydaci na burmistrza Szydłowca

, 7 września 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Znamy czterech kandydatów na fotel burmistrza w Szydłowcu. Kim są, co reprezentują, co też oferują? Sprawdź w poniższym artykule!

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Poznaliśmy już cztery sylwetki kandydatów na stanowisko Burmistrza miasta Szydłowca. Pokrótce pisaliśmy już o nich w artykule z 25.08.2018. pt. Wybory Samorządowe ’18 – czterech kandydatów na burmistrza w Szydłowcu!„.

Prawo i Sprawiedliwość ze swoim Kandydatem !

Kamil Skrzyniarz jest kandydatem na Burmistrza Szydłowca z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Dotychczas mieliśmy mało informacji na temat tego kandydata, jednak z czasem coraz częściej zaczął pojawiać się w życiu publicznym Szydłowca. Kandydat z Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich dniach ruszył w teren gminy Szydłowiec. Chcąc poznać opinię wyborców na temat swojego programu wyborczego, wyruszył do okolicznej wsi Hucisko.

Komentarze pod postem udostępnionym przez Kurier Szydłowiecki nie są jednak przychylne. Wyborcy narzekają na brak oficjalnego stanowiska samego zainteresowanego, brak przejrzystego programu wyborczego oraz oficjalnej strony/ fanpage’a na którym Kamil Skrzyniarz komunikowałby się z wyborcami:

Czekamy na więcej informacji dot. programu wyborczego pana Skrzyniarza, jak zapatruję się na rozwój miasta i gminy Szydłowiec.

Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej wystawia Macieja Kapturskiego.

Pan Maciej Kapturski jest kandydatem na stanowisko burmistrza z ramienia Wspólnoty Ziemi Szydłowieckiej. Od wielu lat jest nauczycielem wychowania fizycznego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Działał na płaszczyźnie samorządowej i lokalnej.

Maciej Kapturski na swoim FaceBook’u wystosował oficjalną prośbę o przychylność w Wyborach Samorządowych ’18. Możemy tam przeczytać o jego doświadczeniu zawodowym oraz, co najważniejsze, główne założenia jego programu wyborczego które będzie zamierzał zrealizować po objęciu stanowisko Burmistrza Szydłowca.

Pod wpisem kandydata Wspólnoty Ziemi Szydłowieckiej pojawiły się pozytywne, ale i negatywne komentarze:

Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej w ostatnią niedziele wakacji, zorganizowała doroczny Piknik Rodzinny który poprowadził pan Maciej Kapturski. Oprócz występów artystycznych dostępne były strefy artystyczne dla najmłodszych, gdzie mogli wykazać się swoją kreatywnością, strefa sportu oraz wystawa rękodzieł okolicznych twórców. Ponadto nie zabrakło ciepłego poczęstunku dla wszystkich przybyłych. Więcej na temat Pikniku Rodzinnego możecie Państwo przeczytać klikając w post poniżej !

Piknik rodzinny w Szydłowcu

Alternatywa dla Szydłowca i Sławomir Nojek.

KWW Alternatywa dla Szydłowca na swojego przedstawiciela w Wyborach Samorządowych ’18 wybrała pana Sławomira Nojka.

Pod postem Sławomira Nojka można zauważyć że fale entuzjazmu i poparcia wśród wyborców. Plotki głoszą, że Sławomir Nojek jest głównym konkurentem Artura Ludwa i batalia o stanowisko Burmistrza, rozegra się właśnie pomiędzy Tymi Panami. Zobaczymy co przyniesie nam czas.

Burmistrz Artur Ludew z największym poparciem ?

Artur Ludew przekazał opinii publicznej jedną, lecz bardzo ważną informację „W Szydłowcu, jest jeszcze wiele do zrobienia. Cztery lata to stanowczo za mało na realizację wszystkich naszych przedsięwzięć”. Jednak w ostatnim czasie na profilu FaceBook’owym gminy Szydłowiec oraz Artura Ludwa gromadzi się natłok informacji, związanych z inwestycjami na terenie miasta i gminy Szydłowiec.

Jedną z najważniejszych informacji ostatnich tygodni jest fakt, że gmina Szydłowiec otrzymała dofinansowanie w wysokości 800 tys. zł. na modernizację ulic Kąpielowej i Gen. Józefa Sowińskiego. Dzięki tej inwestycji powstaną dogodne warunki dojazdowe m.in. do obecnej siedziby Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu oraz do budowanej właśnie nowej siedziby!


Kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców gminy to dofinansowanie na budowę dwóch interaktywnych przejść dla pieszych, które jednocześnie będą pełniły funkcję progów zwalniających przy PSP nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Burmistrz napisał, że przejścia zostaną oddane do użytku już pod koniec października br.

Profil Artura Ludwa – Burmistrza miasta Szydłowiec pęka w szwach od informacji związanych z inwestycjami na terenie gminy. Część mieszkańców uważa, że jest to tylko agitacja polityczna związana z nadchodzącymi wyborami samorządowymi ’18. Jednak mimo takich pogłosek warto zastanowić się, czy nie jest to jednak dobre dla Szydłowca. Miasto się rozwija. Dowiedzieliśmy się ostatnio o inwestorach, którzy wybudują swoje zakłady w Strefie Przemysłowej.

Artur Ludew czuje oddech swoich kontrkandydatów na plecach. Miejmy nadzieję że kampanie wyborcze odbędą się w atmosferze zdrowej rywalizacji, a wygra przede wszystkim Dobro Mieszkańców Szydłowca !

Każdy z kandydatów stara się pozyskać jak największą uwagę wyborców. Działania marketingowe i PR’owe widać u każdej ze stron „walki” o fotel Burmistrza Szydłowca. Jednak jak w praktyce sprawdza się poparcie kandydatów?

Na FaceBook’u założyciele wydarzenia „Idę na wybory samorządowe w Szydłowcu i okolicach!” zorganizowali ankietę z zapytaniem „Kto Waszym zdaniem ma największe szanse na wygraną ?”

Spośród podanych czterech kandydatów na stanowisko Burmistrza Szydłowca (Artura Ludwa – Porozumienie Gospodarcze, Sławomira Nojka – Alternatywa dla Szydłowca, Kamila Skrzyniarza – Prawo i Sprawiedliwość oraz Macieja Kapturskiego – Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej), internauci wybierali, kto ich zdaniem ma największe szanse.

Jak możemy zauważyć Artur Ludew ma ogromną przewagę wśród internautów, w stosunku do swoich konkurentów. Na dzień 07/09/2018 r., Burmistrz Szydłowca uzyskał 521 głosów. Drugim kandydatem jest Sławomir Nojek który otrzymał 184 głosy. Ogromnym zaskoczeniem jest fakt, że nikomu nieznany dotychczas kandydat Prawa i Sprawiedliwości Kamil Skrzyniarz, góruje nad Maciejem Kapturskim ze Wspólnoty Ziemi Szydłowieckiej. Uzyskał on 71 głosów. Ostatni pozostaje Maciej Kapturski którego wybrało 40 internautów.

 • Artur Ludew (Porozumienie Gospodarcze) – 521 Głosów
 • Sławomir Nojek (Alternatywa dla Szydłowca – 184 Głosy
 • Kamil Skrzyniarz (Prawo i Sprawiedliwość) – 71 Głosów
 • Maciej Kapturski (Wspólnota Ziemi Szydłowieckiej – 40 Głosów

Pamiętajmy jednak że nie każdego taka ankieta dotarła. Wśród wyborców jest również  duży odsetek osób, które nie korzystają z SocialMediów. Padły również komentarze, że wielu internautów nie chcę popierać żadnego z wyżej wymienionych kandydatów na stanowisko Burmistrza Szydłowca. Czy więc możemy brać taki sondaż na poważnie? Czy wyżej ukazana ankieta, jest wyznacznikiem realnego poparcie? Na to pytanie, powinien odpowiedzieć każdy z osobna. 

Serwis wyborczy pozwoli Państwu uzyskać informację na temat wszystkich kandydatów w wyborach samorządowych 2018 z całej ZIEMI ODROWĄŻÓW! (Powiat Szydłowiecki, Konecki, Przysuski, Opoczyński oraz Skarżyski).

WSZYSTKIE INFORMACJE O WYBORACH SAMORZĄDOWYCH ’18  W JEDNYM MIEJSCU.

Burmistrza Szydłowca

Do dyspozycji zostanie oddana wyszukiwarka za pomocą której będą mogli Państwo odnaleźć swoje miasto czy nawet okręg wyborczy, która następnie przekieruje do listy wszystkich kandydatów na stanowiska radnych gmin, powiatów, burmistrzów i prezydentów miast Ziemi Odrowążów w waszej miejscowości.

Przypominamy również, że każdy z kandydatów będzie ma możliwość skorzystać z kompleksowych usług marketingowych i promocji. Zapewniamy wsparcie zarówna w marketingu online jak i offline.

WSZYSTKIE INFORMACJE O FORMACH PROMOCJI ZNAJDZIECIE TUTAJ

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ