Konrad Krönig wygra w pierwszej turze wyborów na prezydenta?

, 10 września 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Przeanalizujemy dziś sondaż przeprowadzony przez Echo Dnia. Według sondażu „Echa Dnia” oraz Ośrodka Badawczego Dobra Opinia, Konrad Krönig wygra już w pierwszej turze wyborów samorządowych ’18.

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Pod koniec czerwca tego roku „Echo Dnia” przy współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia przeprowadziło sondaż, na grupie 500 pełnoletnich mieszkańców Skarżyska-Kamiennej metodą bezpośredniego wywiadu ankieterskiego.

Ankietowanym pokazano listę zawierającą nazwiska kandydatów na stanowisko prezydenta Skarżyska-Kamiennej w Wyborach Samorządowych ’18. Wśród kandydatów znaleźli się: Konrad Krönig – Przyszłość i Rozwój, Artur Pejas – komitet SLD Lewica Razem, Mariusz Bodo – Prawo i Sprawiedliwość oraz Jacek Ciepiński – Kukiz’15.

Jak wynika z ankiety, której wyniki zamieszczamy poniżej, największym poparciem wśród wyborców w Skarżysku-Kamiennej cieszy się Konrad Krönig. Na urzędującego prezydenta swój głos oddało aż 53,2 procent ankietowanych. Gdyby oficjalne głosowanie wypadło równie dobrze, na rzecz Konrada Kröniga, mógłby on wygrać już w pierwszej turze. 

 1. Konrad Krönig – 53,2 procent głosów
 2. Mariusz Bodo – 30,4 procent głosów
 3. Artur Pejas – 9 procent głosów
 4. Jacek Ciepliński – 7,4 procenta głosów

Najgroźniejszym konkurentem Konrada Kröniga jest Mariusz Bodo z Prawa i Sprawiedliwości, który w sondażu uzyskał ponad 30 procent poparcia. Większość respondentów głosujących na Mariusza Bodo to elektorat Prawa i Sprawiedliwości oraz osoby powyżej 60. roku życia. Wśród młodzieży Mariusz Bodo uzyskał jedynie 7 procent poparcia.

Artur Pejas z SLD Lewica Razem uzyskał jedynie 9-cio procentowe poparcie wyborców Skarżyska-Kamiennej, a Jacek Ciepiński z Kukiz’15 – 7,4 procent. Obaj kandydaci mogą liczyć jedynie na poparcie wśród sympatyków partii, które reprezentują. Podobnie Mariusz Bodo z partii Jarosława Kaczyńskiego.

Druga tura wyborów na stanowisko prezydenta?

Badanych spytano również o hipotetyczną drugą turę wyborów w której zmierzyć miałby się aktualny włodarz Skarżyska-Kamiennej oraz kandydat z najbliższym wynikiem poparcia – Mariusz Bodo (PiS). W takim zestawieniu góruję urzędujący prezydent, który uzyskał 61,5 procent wskazań ankietowanych. Przedstawiciel partii Prawo i Sprawiedliwość zdobył jedynie 38,5 procent głosów. Konrad Krönig wyraźnie wygrywa wśród elektoratu do 59. roku życia. Zdobywa także większość głosów największych opozycyjnych partii politycznych do partii rządzącej.

Musimy jednak pamiętać, iż odsetek ankietowanych jest stosunkowo mały do liczby mieszkańców Skarżyska-Kamiennej, którzy oddadzą swój głos w Wyborach Samorządowych ’18. Kampanie wyborcze ruszyły. Niebawem na łamach naszego portalu ukażę się dokładna analiza dotychczasowych działań kandydatów na prezydenta Skarżyska- Kamiennej.

Źródło echodnia.eu

Więcej informacji już niebawem w naszym nowym serwisie:

Wybory Samorządowe ’18 Odrowąż 24

Serwis wyborczy pozwoli Państwu uzyskać informację na temat wszystkich kandydatów w wyborach samorządowych 2018 z całej ZIEMI ODROWĄŻÓW! (Powiat Szydłowiecki, Konecki, Przysuski, Opoczyński oraz Skarżyski).

WSZYSTKIE INFORMACJE O WYBORACH SAMORZĄDOWYCH ’18  W JEDNYM MIEJSCU.

Burmistrza Szydłowca

Do dyspozycji zostanie oddana wyszukiwarka za pomocą której będą mogli Państwo odnaleźć swoje miasto czy nawet okręg wyborczy, która następnie przekieruje do listy wszystkich kandydatów na stanowiska radnych gmin, powiatów, burmistrzów i prezydentów miast Ziemi Odrowążów w waszej miejscowości.

Przypominamy również, że każdy z kandydatów będzie ma możliwość skorzystać z kompleksowych usług marketingowych i promocji. Zapewniamy wsparcie zarówna w marketingu online jak i offline.

WSZYSTKIE INFORMACJE O FORMACH PROMOCJI ZNAJDZIECIE TUTAJ

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ