Kandydaci do Sejmu Dzieci i Młodzieży

, 5 kwietnia 2019
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

Prezydent Skarżyska-Kamiennej gościł w swoim gabinecie dwójkę gimnazjalistów, którzy ubiegają się o to, by zasiąść w ławach tegorocznego Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Organizatorem Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu. W tym roku – dokładnie 1 czerwca, a więc w Dniu Dziecka – odbędzie się XXV sesja. W sejmowych ławach zasiądzie 460 osób, uczniów w wieku 13 – 17 lat. Obecnie trwa proces rekrutacyjny. Chętni w dwuosobowych zespołach realizują projekty upamiętniające losy i działalność posłów, sprawujących mandat w latach 1918-1939, którzy podczas II wojny światowej działali dla dobra ojczyzny. O tym, kto zostanie zaproszony do udziału w obradach sejmowych, zdecyduje specjalna komisja oceniająca przebieg i efekty pracy każdego z zespołów.

O mandat do Sejmu Dzieci i Młodzieży ubiegają się także młodzi skarżyszczanie. Dwuosobowy zespół: Anita Gralec i Michał Samiec w ramach realizowanego projektu gościli u prezydenta Skarżyska-Kamiennej, Konrada Kröniga. W czasie rozmowy z prezydentem miasta przedstawili pokrótce działalność posłów: Józefa Kotnisa i ks. Kazimierza Sykulskiego, którzy sprawowali mandat w latach 1918-1939.. Wręczyli mu portret wraz z notką biograficzną posła Sejmu Ustawodawczego z ziemi kieleckiej, Józefa Kotnisa. W trakcie rozmowy akcentowali także zasługi księdza Kazimierza Sykulskiego, który również sprawował mandat posła Sejmu II RP.

Serdecznie gratuluję wam aktywności i zaangażowania w ten projekt. Będę za was trzymał kciuki. Liczę, że 1 czerwca zasiądziecie w sejmowych ławach – mówił prezydent miasta, Konrad Krönig.

Anita i Michał w ramach projektu prezentują sylwetki kolejnych posłów – patriotów z ziemi kieleckiej, przedstawiają ich jako wzorce do naśladowania. W tym celu prowadzą profile na portalach społecznościowych, odwiedzają osoby sprawujące funkcje publiczne, w planach mają także przeprowadzenie wywiadu z historykiem zajmującym się badaniem historii lokalnej i regionalnej.

Źródło: um.skarzysko.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ