Jeszcze jeden kandydat na prezydenta Skarżyska-Kamiennej

, 13 września 2018
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Pisaliśmy ostatnio o 4 kandydatach na urząd prezydenta Skarżyska-Kamiennej. Otóż okazuje się, że jest jeszcze jeden – popierany przez KWW Lepsze Skarżysko.

Konferencja komitetu Lepsze Skarżysko odbyła się we wtorek o godzinie 12:00 na skarżyskim pl. Staffa. Dzięki niej mogliśmy poznać program wyborczy komitetu oraz jego kandydata na fotel prezydenta miasta, którym został Grzegorz Łapaj.

Do tej pory poznaliśmy czterech kandydatów na to stanowisko: Mariusz Bodo, Jacek Ciepliński, Konrad Krönig i Artur Pejas. Pisaliśmy już o nich i o ich szansach w nadchodzących wyborach w artykule z 10.09.2018.: “Konrad Krönig wygra w pierwszej turze wyborów na prezydenta?”.

Grzegorz Łapaj to kolejny chętny do objęcia fotela Prezydenta Skarżyska-Kamiennej. Do czasu konferencji nie deklarował chęci wzięcia udziału w wyborach na prezydenta.

Grzegorz Łapaj ma 35 lat. Jest żonaty (żona Monika), posiada dwóch synów (Maciek i Filip).
Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej, ukończył studia w zakresie doradztwa zawodowego w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Po ukończeniu studiów pracował jako doradca zawodowy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skarżysku-Kamiennej. Od 2013 r. dla różnych instytucji w kraju współtworzy badania m.in. w zakresie wpływu obywateli na polityki publiczne, sytuacji i potrzeby osób starszych, czy wdrożenia w województwie świętokrzyskim konwencji ONZ dotyczącej osób niepełnosprawnych. Od 2014r. prowadzi własną działalność gospodarczą – m.in. związaną z branżą projektową oraz szkoleniową. 
Od ponad 15 lat działa społecznie. Od 2007 roku jest wiceprezesem Stowarzyszenia „Nasz Bór”, a obecnie jest również prezesem Stowarzyszenia „Lepsze Skarżysko”. Wielokrotnie – z powodzeniem – aplikował o fundusze na działalność III sektora, z powodzeniem również koordynował szereg projektów. Za swoją bezinteresowną pracę na rzecz drugiego człowieka w 2007 roku odebrał „Order Świętego Mikołaja”, a w 2009 roku zdobył wyróżnienie w plebiscycie Tygodnika Skarżyskiego „Młody aktywny” dla młodych osób z powiatu skarżyskiego działających na rzecz lokalnej społeczności. 
Od 2014 roku zasiada w Radzie Miasta Skarżyska-Kamiennej, jest członkiem dwóch komisji merytorycznych: Komisji Oświaty, Wychowania, Kultury, Sportu i Rekreacji, a także Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Praworządności. W działalności radnego ceniony za merytoryczne podejście do zgłaszanych problemów, czynne zaangażowanie w ich rozwiązywanie i dobry kontakt z mieszkańcami. Aktywnie zaangażowany w propagowanie idei partycypacji obywateli w sprawach miasta i wdrażanie jej w życie – współtworzone przez niego projekty zgłaszane do Budżetu Obywatelskiego z os. Bór, zdobywają największą liczę głosów spośród wszystkich poddanych pod ocenę mieszkańców. Pozytywna ocena całokształtu działalności radnego znajduje m.in. odzwierciedlenie w fakcie, że w plebiscytach organizowanych przez redakcję “Echo Dnia” co roku znajduje się On w czołówce najlepiej ocenianych radnych bieżącej kadencji. 
Jego wielką pasją jest fotografia. Czas wolny najchętniej spędza z rodziną.
Na konferencji komitet zaprezentował też swój program wyborczy, na który składa się 14 punktów:
 • Zaangażowanie obywateli w proces decydowania o sprawach miasta
 • Współpraca miasta z obywatelami i grupami inicjatywnymi w zakresie wspólnej realizacji inwestycji
 • Rozwój i wzmacnianie III sektora w Skarżysku-Kamiennej
 • Transparentna i racjonalna gospodarka finansami Miasta Skarżyska-Kamiennej
 • Jawna, przejrzysta i racjonalna polityka kadrowa w Urzędzie Miasta i w jednostkach podległych
 • Efektywne wykorzystanie funduszy europejskich z perspektywy finansowej 2014-2020 (przygotowanie miasta do absorpcji środków w perspektywie 2021-2027) i współpraca z administracją centralną w realizacji projektów społecznych i infrastrukturalnych współfinansowanych z programów rządowych
 • Aktywna współpraca z samorządami: Końskich, Starachowic i Ostrowca Świętokrzyskiego
 • Zaangażowanie miasta w wielowymiarowe działania na rzecz budowy zbiornika Bzin
 • Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych (mieszkańców Skarżyska-Kamiennej)
 • Przygotowanie i wdrożenie programu “Sport od podstaw”
 • Racjonalna i prorozwojowa gospodarka gruntami miejskimi
 • Przyjazny klimat dla rozwoju przedsiębiorczości w Skarżysku-Kamiennej
 • Stały dialog i współpraca ze wspólnotami mieszkaniowymi i spółdzielnią mieszkaniową
 • Budowa silnej marki “Skarżysko-Kamienna”.

Czy Grzegorz Łapaj będzie groźnym przeciwnikiem dla pozostałej czwórki? Czy będzie mógł zagrozić urzędującemu prezydentowi? To pokażą wybory.

 

Zaprezentuj się zupełnie ZA DARMO

Każdy kandydat/ komitet wyborczy będzie miał możliwość zaprezentować swoją kandydaturę zupełnie ZA DARMO na naszym Portalu Wyborczym! W myśl uczciwej i konkurencji dajemy taką samą możliwość promocji dla każdego. Jeśli chcesz aby informacje o Tobie pojawiły się wraz z uruchomieniem portalu, skontaktuj się z nami! Prześlij niezbędne dane. Więcej na temat potrzebnych informacji znajdziecie klikając w zdjęcie poniżej lub -> TEN LINK <- 

Dzięki NAM odniesiesz sukces w Wyborach Samorządowych 2018 

Przygotowaliśmy dla Państwa Landing Page na którym znajdziecie naszą ofertę wraz z cennikami ! Wszystkie ceny podlegają negocjacji.

wybory samorządowe 2018

Więcej informacji dotyczących portalu Wybory Samorządowe ’18 znajdziecie klikając w grafikę poniżej!

wybory samorządowe 2018

UWAGA! – ZNIŻKI NAWET DO 40 % !!!

Skontaktuj się z nami jeśli chcesz skorzystać z naszej kompleksowej profesjonalnej obsługi na okres wyborów samorządowych. Zwiększ swoje szanse na wygraną w wyborach. Dzięki nam zaprezentujesz się jako profesjonalny i rzetelny kandydat, na którego warto oddać głos! kontakt [@] odrowaz24.pl lub d.ziolkowski [@] odrowaz24.pl

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ