Kardynał Nycz: jedynie przez świętość życia człowiek może osiągnąć Niebo

, 2 listopada 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

“Miłość, która jest odpowiedzią człowieka na wielką miłość Boga, którą Bóg rozlewa w naszych sercach, jest wspólnym mianownikiem różnych dróg, którymi każdy z nas idzie do świętości” – powiedział metropolita warszawski.

Metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz, w homilii wygłoszonej podczas mszy w uroczystość Wszystkich Świętych wielokrotnie podkreślał, że “jedynie przez świętość życia, która jest odpowiedzią na łaskę i świętość Boga, człowiek może osiągnąć Niebo”. W środę kardynał przewodniczył mszy świętej w kościele św. Karola Boromeusza na Powązkach.

Duchowny zwracał uwagę na to, że w dniu Wszystkich Świętych wspominamy nie tylko tych, którzy zostali wyniesieni na ołtarze kościołów, ale również naszych bliskich zmarłych. “Miłość, która jest odpowiedzią człowieka na wielką miłość Boga, którą Bóg rozlewa w naszych sercach, jest wspólnym mianownikiem różnych dróg, którymi każdy z nas idzie do świętości” – powiedział metropolita warszawski.Zwracał uwagę, że tradycja, fundament chrześcijaństwa, to rzecz, którą Kościół może dać współczesnemu światu. “Ale gdyby tak postawić pytanie konkretne: co konkretnie tu i teraz dla naszej sytuacji, dla sytuacji człowieka w rodzinie, co dla Europy i świata może dać Kościół – najprostszą odpowiedzią, która by sumowała wszystkie inne szczegółowe, byłoby: może dać świętych ludzi. I to jest najgłębszy sposób wkładu Kościoła w to życie, które jest wokół nas. I to jest najprostszy sposób wkładu Kościoła w wydarzenia, sytuacje społeczne – dać świętych ludzi, którzy na co dzień, nie reklamując się za bardzo, ale żyjąc spójnie Ewangelią, żyjąc według miłości, potrafią ten świat przemieniać, zaczynając od siebie. Bo nie ma innej przemiany świata” – powiedział duchowny.

Zaznaczał, że przemiana ma swój początek tam, gdzie rodzi się pokój, zgoda i miłość – w sercu człowieka. Po nabożeństwie kardynał przewodniczył procesji, która przeszła przez Cmentarz Powązkowski.

Źródło: PAP

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ