Koła Gospodyń Wiejskich w Rudnie i Wymysłowie

, 26 lutego 2019
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

Dnia 19 grudnia 2018 roku z inicjatywy Przewodniczącego Rady Gminy Borkowice p. Mirosława Długosza odbyło się spotkanie dotyczące powołania do życia Kół Gospodyń Wiejskich w Rudnie i Wymysłowie.

Podczas tego spotkania został powołany zarząd w skład którego wchodzą: Koło Gospodyń Wiejskich w Rudnie: p. Małgorzata Pietras- przewodnicząca, p. Agnieszka Ślusarczyk- z-ca przewodniczącej, p. Beata Polak- skarbnik, koło Gospodyń Wiejskich w Wymysłowie: p. Jolanta Polak – przewodnicząca, Małgorzata Gwiazdowska – z-ca przewodniczącej, Irena Wełpa – skarbnik. Oba Koła w sumie liczą około 40 osób kobiet i mężczyzn. Po złożeniu wymaganych dokumentów do ARiMR w Przysusze Dnia 19 grudnia 2018 roku z inicjatywy Przewodniczącego Rady Gminy Borkowice p. Mirosława Długosza odbyło się spotkanie dotyczące powołania do życia Koła Gospodyń Wiejskich otrzymały dotację w wysokości trzech tysięcy złotych każde.

Przyznana dotacja zostanie m.in. przeznaczona na zakup sprzętu gospodarstwa domowego, koszulek z logo KGW, oraz na organizację imprez okolicznościowych i plenerowych promujących zdrowy styl życia i integrujących lokalną społeczność. W lutym w świetlicy wiejskiej w Wymysłowie odbyła się zabawa karnawałowa dla najmłodszych pociech. Podczas imprezy dla dzieci i rodziców czekały wspaniałe gry i zabawy integracyjne przy udziale animatora. Za wsparcie imprezy karnawałowej szczególne podziękowania należą się Wójtowi Gminy Borkowice Robertowi Fidosowi, p. kierownik GOPS-u Dorocie Kwiecień oraz wszystkim , którzy przyczynili się do współorganizacji pierwszej imprezy zorganizowanej prze Koło. Głównym celem działalności Kół będzie wspieranie rozwoju przedsiębiorczości kobiet i podejmowanie działań na rzecz rozwoju środowisk wiejskich.

Źródło: borkowice.gmina.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ