Kolejne miliony płyną do powiatu

, 14 września 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Powiat Konecki otrzyma ponad 3 miliony złotych na termomodernizację Domu Pomocy Społecznej „Cichy Zakątek” przy ul. Warszawskiej. Dzięki pracom budowlanym o ponad 85% poprawi się efektywność energetyczna. To kolejna wielomilionowa inwestycja na którą powiat pozyskał dofinansowanie. Niebawem podpisana zostanie preumowa na termomodernizację koneckiego DPS. W „Cichym Zakątku”, gdzie mieszka 150 pensjonariuszy, prace obejmą wszystkie obiekty:

Powiat Konecki otrzyma ponad 3 miliony złotych na termomodernizację Domu Pomocy Społecznej „Cichy Zakątek” przy ul. Warszawskiej. Dzięki pracom budowlanym o ponad 85% poprawi się efektywność energetyczna. To kolejna wielomilionowa inwestycja na którą powiat pozyskał dofinansowanie. Niebawem podpisana zostanie preumowa na termomodernizację koneckiego DPS. W „Cichym Zakątku”, gdzie mieszka 150 pensjonariuszy, prace obejmą wszystkie obiekty: zarówno mieszkalne, jak i stołówkę, kaplicę czy pralnię. Całość inwestycji wyniesie ponad 4 miliony złotych, z czego ponad 3 miliony powiat pozyskuje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

W ramach tego zadania we wspomnianych budynkach wymienione zostaną okna oraz drzwi, instalacja centralnego ogrzewania, ale też cała armatura łazienkowa, która zyska dynamiczne ograniczniki wypływu. Zainstalowane będą ogniwa fotowoltaiczne wraz z bateriami akumulatorów do łącznej mocy około 120 kW. Będą też systemy wentylacyjne z odzyskiem ciepła, wdrożony będzie nowoczesny system zarządzania energią. Wymianie podlegać będzie też dotychczasowe oświetlenie, które zastąpione zostanie energooszczędnym systemem LED. Zainstalowane będą też pompy ciepła typu „powietrze-powietrze”. Nowsze budynki ocieplone zostaną od zewnątrz. Te, które pochodzą z 1903 roku, zachowają swoją dotychczasową elewację.

Powiat konecki może poszczycić się dużą umiejętnością pozyskiwania pieniędzy, co zostało zauważone i docenione w programie edukacyjnym w Radiu TokFm przez wysokiej klasy eksperta – dr Ludomira Dudę.

Ekspert mówi o znaczących dokonaniach powiatu koneckiego i jako wzór wskazuje wykonaną przez powiat termomodernizację trzech dużych obiektów: Zespołu Szkół Nr 1 w Końskich, Starostwa Powiatowego oraz II LO. Koszt wykonania wspomnianych inwestycji to ponad 10 milionów złotych, z czego powiat pozyskał blisko 6,5 miliona złotych dofinansowania.

– Niezwykle cieszą nas te inwestycje, które wykonujemy przy udziale pozyskanych pieniędzy. Korzystają na tym przede wszystkim mieszkańcy powiatu: w lepszych warunkach uczą się dzieci, mieszkają pensjonariusze. A my w ten sposób realizujemy bardzo rzetelną gospodarkę pieniędzmi publicznymi – mówi Bogdan Soboń, starosta konecki.

Link do audycji zamieszczamy poniżej: http://audycje.tokfm.pl/podcast/Swiadomosc-energetyczna-na-przykladzie-szkoly-w-Konskich/49219

 

Około 16 minuty rozpoczyna się mowa o powiatowej inwestycji.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Końskich

 

 

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ