Kolejny pirat drogowy zatrzymany dzięki mapie zagrożeń

, 14 września 2017
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Policjanci z koneckiej drogówki zweryfikowali miejsce naniesione w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako punkt, w którym kierowcy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego. W Smykowie na drodze K-74 zatrzymali do kontroli 62-latka z powiatu staszowskiego. Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością 121 km/h. Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich weryfikowali,

Policjanci z koneckiej drogówki zweryfikowali miejsce naniesione w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako punkt, w którym kierowcy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego. W Smykowie na drodze K-74 zatrzymali do kontroli 62-latka z powiatu staszowskiego. Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością 121 km/h.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich weryfikowali, czy w miejscowości Smyków na drodze krajowej nr 74, kierowcy stosują się do wymaganej przepisami prędkości w terenie zabudowanym. Miejsce to wielokrotnie wskazywane było w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako punkt, w którym kierowcy poruszają się zbyt szybko. Policjanci wielokrotnie potwierdzali to zgłoszenie oraz zatrzymywali kierowcom prawo jazdy za zbyt duże przekroczenia prędkości.  Około godz. 18:30 uwagę mundurowych zwrócił osobowy Volkswagen, który jechał z prędkością  121km/h. Za kierownicą rozpędzonego auta znajdował się 62-latek z powiatu staszowskiego. Mężczyzna za popełnione wykroczenie otrzymał od funkcjonariuszy mandat oraz 10 punktów karnych. Ponadto prędkość jaką osiągnął kierowca w terenie zabudowanym sprawiła, że mężczyźnie policjanci zatrzymali również prawo jazdy.

Apelujemy o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu. Przypominamy, że to właśnie prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.

Opr. PP

 

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Końskich

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ