# Komórkomania, akcja Fundacji DKMS w szydłowieckim Sienkiewiczu

, 22 maja 2019
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu włączył się w akcję Fundacji DKMS pod hasłem # Komórkomania.

Projekt  # Komórkomania skierowany jest do wszystkich uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Celem projektu jest przeprowadzenie akcji edukacyjno – informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejmują świadomą decyzję o takiej rejestracji.

Zanim przystąpimy do rejestracji ochotników, w szkole odbędą się zajęcia poświęcone nowotworom krwi oraz metodom ich leczenia. Odbędą się również spotkania edukacyjno – informacyjne.

Chcemy w tym miejscu zaprosić uczniów, nauczycieli naszej szkoły oraz wszystkich zainteresowanych tematyką dawstwa szpiku na spotkanie z Panią Edytą Karpetą absolwentką naszej szkoły i koordynatorką transplantacyjną, która opowie o przeszczepieniach.

Dzień Dawcy Szpiku będzie miał miejsce 28 maja 2019r. (tj. we wtorek). W tym dniu przygotujemy wraz z uczniami punkt rejestracji, gdzie chętni będą mogli dowiedzieć się nie tylko o samej akcji, ale też o metodach pobierania szpiku i komórek macierzystych oraz sprawdzić, czy mogą zostać potencjalnymi dawcami i na koniec – zarejestrować się jako dawcy. Będzie to pierwsza tego typu akcja w szkole.

Dzięki tej akcji mamy realny wpływ na poprawę sytuacji pacjentów zmagających się z nowotworami krwi na całym świecie. Dla naszej szkoły to wspaniała przygoda, która wielu uczniom pomoże zapoznać się z inicjatywą wolontariatu i ukształtuje pożądane postawy i zachowania, jak również  uświadomi, że można w prosty sposób uratować komuś życia.

Komórkomania

Źródło: szydlowiecpowiat.pl

Polub nas na Facebooku

Wiadomości z powiatu: szydłowieckiego, skarżyskiego, opoczyńskiego, koneckiego, przysuskiego i okolicDrodzy czytelnicy!

Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Chcemy pisać o rzeczach, które są najbardziej istotne dla naszej lokalnej społeczności i są wam najbliższe. Jeśli jest jakaś sprawa, historia, wydarzenie, które chcielibyście nagłośnić piszcie do nas na kontakt@odrowaz24.pl

Zachęcamy również do przesyłania do nas ogłoszeń o pracę, drobnych ogłoszeń sprzedam/kupię, oraz innych, które z miłą chęcią nagłośnimy pośród naszej rosnącej lokalnej społeczności pięciu powiatów Ziemi Odrowążów.

Czekamy na wasze informacje - Redakcja Odrowąż 24

Możesz też dodać bezpośrednio informację TUTAJ